Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 866 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Powódź na południu Polski – Solidarność z poszkodowanymi

środa, 19 maja 2010 14:17

Liczne miejscowości w Małopolsce, które zostały podtopione ucierpiały podczas powodzi w ubiegłym roku. Na Podkarpaciu alarm powodziowy obowiązuje w 11 powiatach: ropczycko-sędziszowskim; jasielskim; sanockim w gminach: Zarszyn i Sanok; dębickim w gminach: Brzostek i Dębica; strzyżowskim; rzeszowskim w gminach: Boguchwała, Lubenia, Dynów, Trzebownisko i Tyczyn; mieleckim; krośnieńskim; łańcuckim dla gmin: Czarna, Białobrzegi, Żołynia; brzozowskim: w gminie Haczów oraz Rzeszowie. W 13 ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Trudna sytuacja panuje również na Śląsku.
W diecezji bielsko-żywieckiej zostało zalanych 200 domów, a ponad 500 jest podtopionych. Wiele miejscowości zostało przez wodę odciętych, z powodu zamknięcia mostów i podtopienia dróg nie ma możliwości dotarcia do nich. Podobnie, trudna sytuacja panuje w wielu gminach w diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej i przemyskiej.

Caritas Polska apeluje o pomoc finansową dla powodzian. Od dziś do 25 maja można wysyłać sms-a charytatywnego o treści „Pomagam" na numer 72 052 (2,44 zł z VAT). Zebrane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy doraźnej.

Ofiary można również przesyłać na konto:

Caritas Polska,

ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9,
01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

z dopiskiem: „Powódź Południe"

Zebrane środki finansow
e zostaną przekazane na pomoc dla poszkodowanych w powodzi. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

Źródło: http://www.caritas.pl/news.php?id=10139

____________________________________________________________________________________________________________

Redakcja portalu Nacjonalista.pl zachęca wszystkich do wsparcia akcji Caritasu. Wysłanie sms-a lub wpłata nawet niewielkiej kwoty to najprostszy sposób na pokazanie solidarności z naszymi rodakami, tak tragicznie doświadczonymi po raz kolejny przez żywioł. To także szansa na zwiększenie kapitału społecznego, który po latach komunistycznych i demoliberalnych rządów utrzymuje się na dramatycznie niskim poziomie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Bracia „wybawiciele”

środa, 19 maja 2010 14:15
8 maja w Świdnicy na pl. Grunwaldzkim pod Pomnikiem Zwycięstwa odbyły się obchody „Dnia Zwycięstwa". Postanowiłem pojawić się na wspomnianym placu i zobaczyć jak będą przebiegać uroczystości. I gdy przybyłem na wcześniej zapowiedzianą godzinę 17.00 ogromnie się zdziwiłem ilością osób, które przybyły by świętować zakończenie wojny. Żeby nie skłamać jak było 50 osób to naprawdę góra. Całą uroczystość uratowały chyba tylko poczty sztandarowe z niektórych szkół.

I tak zacząłem się zastanawiać, co spowodowało taką obojętność na te wydarzenie?

No cóż, żyjemy w czasach gdzie chyba większość osób słyszała o zbrodni katyńskiej i mniej więcej orientuje się jak wyglądało życie po wojnie w PRL-owskiej rzeczywistości. Fakt szkoły może jeszcze nie do końca odkrywają całą prawdę o tamtej rzeczywistości, ale łatwiej dostać już odpowiednie materiały historyczne, które nakreślają, co się wtedy działo, czy choćby niektóre spektakle Teatru Telewizji emitowane na TVP 1 dobrze ukazywały zbrodnie komunistów. Większość ludzi już na całe szczęście nie widzi w armii czerwonej wyzwolicieli tylko zbrodniarzy i okupantów.

Ostatnio po katastrofie smoleńskiej i tylu przyjaznych gestach władz rosyjskich (szczerych czy nie czas pokaże) pojawiły się jednak niepokojące zdarzenia w stylu palenia zniczy na grobach żołnierzy wojsk okupanta. Miejmy nadzieję jednak, że to był tylko chwilowy zryw i marginalne wydarzenie. Musimy pamiętać, że armia radziecka nie wyzwoliła Polski tylko zamieniła okupację nazistowską na komunistyczną, czyli z deszczu pod rynnę, a wcześniej, czyli 17 września 1939 wbiła nam nóż w plecy, gdy walczyliśmy z hitlerowcami. Trzeba naprawdę żyć w głębokim zakłamaniu, jeżeli się myśli, że bolszewicy chcieli i pomogli wyzwolić Polskę. Bardziej chyba im zależało na tym żeby wyprzeć nazistów i przy okazji dokończyć to, co zaczęli w czasie wojny Polsko-bolszewickiej. Słyszałem też takie stwierdzenia jak: „A co taki zwykły sowiecki żołnierz był winien, przecież mieli rozkazy", zgadza się tak samo jak przeciętny szeregowy wermachtu i SS, a jakoś nie słyszałem słów rehabilitacji pod ich adresem. Nie twierdze, że każdy żołnierz armii radzieckiej był zbrodniarzem, ale na pewno każdy był okupantem.

W dzień zakończenia II Wojny Światowej jedyne, co możemy świętować to to, że mimo ostrej propagandy komunistycznej znaleźli się ludzie, którzy jednak nie ulegli czerwonym bzdurom i tak jak walczyli z hitlerowskim okupantem tak samo dzielnie podjęli się walki z radzieckim pseudoprzyjacielem.

Cichy

 

www.nacjonalista.pl


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Bunt młodych XX wieku. Powstanie i działalność Obozu Narodowo- Radykalnego w kwietniu 1934

środa, 19 maja 2010 14:12
Bunt młodych XX wieku. Powstanie i działalność Obozu Narodowo- Radykalnego w kwietniu 1934
Na początku badania historii każdej organizacji należy zadać sobie pytanie - jaka idea przyświecała osobom, które ją stworzyły? Co chcieli zmienić ludzie powołujący ją do życia? Czego chcieli dokonać? Gdyby nie idee, nie byłoby potrzeby tworzenia. Nie inaczej jest również i w tym przypadku, kiedy chcemy w ramach danej organizacji dokonać "rozrachunku ze współczesnością" - zapytać o to, co pozostało z tradycji, do której się odwołujemy. Co więcej - dziś, kiedy zmieniły się realia, musimy częściej odpowiadać na pytania o własne cele i o własną tożsamość.

Idea stworzenia Obozu Narodowo-Radykalnego pojawiła się w momencie historycznym, który był przełomowy dla całej Europy (i nie tylko). Co więcej, jego niezwykły charakter możemy ocenić nie tylko z perspektywy historycznej - twórcy Ruchu Narodowego również doskonale go pojmowali. Po I wojnie światowej, będącej szokiem dla współczesnych, cała Europa pełna była idei zaprowadzenia jakiegoś - starego lub nowego - ładu na gruzach powstałych w trakcie walk 1914-1918. Cały świat dotychczasowy odszedł w przeszłość, co wprowadziło poczucie niepewności u młodych ludzi wychowywanych w innym niż demokratyczno-liberalnym duchu. Stare instytucje polityczne straciły znaczenie, a zmęczona wojną większość chciała zyskać stabilizację na wartościach cywilizacji kupców i mieszczan. Młodym, pełnym zapału i wychowanym na lekturach opiewających dawne kanony wartości ludziom, ta nowa cywilizacja wydawała się nijaka, żadna.

Dlatego w całej Europie powstawać zaczęły ruchy i organizacje dążące do zmiany zaistniałej sytuacji, wprowadzeniu porządku na miejsce zrelatywizowanego i nieuporządkowanego świata demokracji. Wracać zaczęły elementy wodzostwa, hierarchii, mistycyzmu i innych elementów miejscami mocno wyidealizowanej tradycji. To na tej fali wyrosły takie ruchy jak rumuński Legion św. Michała Archanioła, belgijski Rex czy też hiszpańska Falanga. W ten nurt też wpisywał się w okresie międzywojennym Obóz Narodowo-Radykalny. Mimo różnicujących te ruchy konkretnych uwarunkowań politycznych, we wszystkich wyróżnić możemy te same akcenty, stawiane na przeciw demokracji, ekonomizmu, materializmu, indywidualizmu, sekularyzmu, odwrót w kierunku takich pojęć jak wspólnota, państwo, naród czy też w stronę wiary chrześcijańskiej.

Należy w tym miejscu zapytać - na ile podobna jest dzisiejsza sytuacja do tej sprzed lat? Możemy wskazać wiele punktów stycznych pomiędzy sytuacją historyczną i współczesną, a ogromna liczba zjawisk, wobec których swój sprzeciw wyrażali twórcy ONR (a następnie RNR "Falanga" i inne) osiągnęła dzisiaj skalę, której oni nigdy nie doświadczyli. Nie chodzi już nawet być może o sam instytucjonalny kształt współczesnego państwa polskiego, ale o stan kultury i ducha narodowego. Odpowiedź na postawione na początku pytanie jest wobec tego jednoznaczna: tak, idee są wciąż aktualne, a współczesny ONR może się do nich z całą odpowiedzialnością odwoływać w swoim sprzeciwie wobec współczesnego świata.

Ale nie uciekamy tym samym przed pytaniami następnymi: czy pozostało coś autentycznego, co można jeszcze ocalić, czy trzeba wszystko budować na nowo? Jeżeli tak, to jakimi środkami? Stan ducha ludzkiego zmienił się od czasów I wojny światowej niepomiernie, podążając za coraz szybszymi zmianami społeczno-gospodarczymi. Czy więc można zastosować sposoby reakcji takie jak stosowano wówczas?

I tak każdy ruch staje w pewnej chwili przed wyborem pomiędzy bezkompromisową i skazaną wobec nowych realiów na porażkę walką a akceptacją części tego, czemu się sprzeciwia w celu zachowania choć niewielkiej części tego co wartościowe. I nie jest wcale kwestią jednoznaczną ocena każdej z dróg. Przeciwnicy jakiegokolwiek kompromisu ze „zmianą czasu" do dziś niekoniecznie odrzucają w całości działalności Stowarzyszenia PAX, zauważając, że dzięki niemu możliwe było przenikanie pięknych idei do kultury narodu znajdującego się pod rządami bolszewickiej dyktatury.

Jak jednak miałaby ta droga wyglądać dzisiaj? Akceptacja struktur i reguł demokratycznych, wspieranie władzy w zamian za zezwolenie na działalność, wchłanianie kolejnych elementów promowanego postępu aby przemycić w jego obszar treści antypostępowe - nawet dla zwolenników taktyki Bolesława Piaseckiego przerzucenie jej na realia współczesne wydawałoby się zbyt daleko idące i prowadzące do śmierci prawdziwych idei. Z drugiej strony zdecydowany opór przed siłą zmian, jakie dokonują się obecnie - nie za sprawą „konieczności historycznej" lecz działalności konkretnych ludzi pracujących nad przemianą mentalności człowieka współczesnego - również skończyć się musi z wielkim prawdopodobieństwem tragicznie. Nie ma dobrej drogi.

Ta patowa sytuacja jednak nie potrwa w nieskończoność. Świat pogrążony w bałaganie prędzej czy później obróci się w ruinę, nie tylko kulturalną - jak to jest obecnie - lecz również polityczną. Obecna sytuacja jest czekaniem na to, aż współczesny świat obróci się w gruzy, gdyż jedynie na gruzach będzie możliwe budowanie czegokolwiek. W środkach nie należy ani uparcie naśladować wzorców sprzed lat, ani też podążać ślepo za zmieniającą się rzeczywistością społeczną - należy je zdecydowanie odrzucić. Ważne jest by być gotowym na ten właśnie moment, kiedy znów środki zaczną odgrywać rolę. Historia być może zatoczy koło i jutro okaże się lepsze i bardziej wyraziste niż dziś.

A. ONR Dolny Śląsk


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 03.05-09.05.2010

piątek, 14 maja 2010 7:40
Poniedziałek 03.05.2010
Jak co roku, odbyły się obchody święta Konstytucji 3 maja w wielu miastach Polski. W wielu tych uroczystościach brali udział członkowie ONR. Cieszy fakt angażowania się dużej części Polaków w obchody tego święta. Ulicami Chicago natomiast przeszła corocznie organizowana parada mająca na celu uczczenia Konstytucji 3 maja. Według szacunkowych danych w paradzie wzięło udział około 5 tysięcy osób. Jak widać duma z bycia Polakami nadal jest obecna wśród Polonii amerykańskiej. Wielu z Polaków, pozostających na obczyźnie powinno brać z nich przykład.

Wtorek 04.05.2010
Wtorkowy ranek przywitała nas smutna informacja. Według oficjalnych danych policyjnych w trakcie długiego weekendu majowego doszło do 453 wypadków, w których zginęło 37 osób, a 587 zostało rannych - oto bilans majowego długiego weekendu na polskich drogach. Od piątku na drogach trwała policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Można wiele dywagować na temat przyczyn wypadków, jednak niewątpliwie jedną z głównych przyczyn jest fatalny stan dróg w Polsce, z czym rządzący nie potrafią sobie poradzić od wielu lat, co mnie jako przyszłego kierowcę wprowadza w stan zdenerwowania.

Środa 05.05.2010
„Do tej pory w węgierskim rządzie zasiadało 14 szefów resortów. Lider zwycięskiej w węgierskich wyborach centroprawicowej partii Fidesz Victor Orban, który właśnie kompletuje rząd, zmniejszył tę liczbę do 8." Jest to bardzo rozsądne posunięcie nowo wybranych władz węgierskich. Rozrośnięta biurokracja chłonęła zbyt duże ilości budżetu, wydatnie zwiększając niedobory budżetowe. Może i nasi rodzimi politycy wyciągną z tego lekcje, zwłaszcza, że Poza tym Victor Orban chce zacieśnić kontakty z Polską, co jest dla nas budującą informacją.

Czwartek, 06.05.2010
Jak donoszą media: „Rosyjski okręt "Marszałek Szaposznikow" odbił u wybrzeży Jemenu porwany w środę przez piratów rosyjski tankowiec. Podczas akcji zginął jeden pirat, dziesięciu innych zostało schwytanych. Według źródeł sądowych, pojmani piraci zostaną przewiezieni do Moskwy." Czy nie tak powinny reagować polskie władze na porwania polskich statków, bądź statków z załogami polskimi, dokonywane przez somalijskich bandytów? Każdy normalnie myślący człowiek przyzna, że z bandytami powinno się negocjować tylko za pomocą karabinów.
W Hiszpanii zaś historia znów zatoczyła koło. Hiszpańscy żołnierze wystąpili w obronie Mszy Świętej, która - zgodnie z najnowszą dyrektywą socjalistycznych władz - ma zniknąć z oficjalnych ceremonii wojskowych. Jest to kolejny przykład zbarbaryzowania władz hiszpańskich. Miejmy nadzieje, że hiszpańskim żołnierzom, tak samo jak ich przodkom, uda się obronić możność wyznawania własnej wiary.

Piątek 07.05.2010
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za przedstawieniem prawdy o zbrodni katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani. Deklaracja z ust jednego z najważniejszych polityków Rosji może oznaczać chęć ocieplenia stosunków z Polską. Jest to kolejny krok w kierunku normalizacji kontaktów polsko-rosyjskich.

Sobota 08.05.2010
Abp Kowalczyk został wybrany nowym Prymasem Polski. Pozostaje mi życzyć owocnej posługi, otwartości na dary Ducha Świętego i odwagi na nowy okres w życiu.
Ulicami Krakowa w tym dniu przeszedł kilkusetosobowy pochód domagający się ustanowienia Jezusa Chrystusa Królem Polski. Józef Kurecki, prezes Stronnictwa Polska Racja Stanu (organizatorzy marszu) i dziś mówi, że oficjalnej koronacji nie możemy się doczekać, bo Polską rządzą liberałowie i masoni. Zaapelował, aby wszyscy katolicy walczyli o dobre imię Polski.

Niedziela 09.05.2010
Od kilku dni prowadzona jest kampania medialna, aby w tym dniu na grobach żołnierzy radzieckich zapalić znicze. Kampania zapoczątkowana przez gazetę wyborczą razi w oczy antypolskim wydźwiękiem. Na grobach morderców Polaków, gwałcicieli Polek, katów, bandytów mamy teraz zapalać znicze?! Nie damy się omamić perfidii gazety. „Narody, tracąc pamięć, tracą życie".

Paweł ONR Pomorze


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

NIE dla homoseksualnej parady Europride w Warszawie

niedziela, 09 maja 2010 12:42
Do:
Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Rada m.st. Warszawy
pl. Bankowy 3/5. pok. 129
00-950 Warszawa
22 443 10 00
sekretariatprezydenta@um.warszawa.plSzanowna Pani Prezydent,
Szanowni Państwo,

w dniach 9-18 lipca br. Warszawa stanie się stolicą światowego homoseksualizmu. W tych dniach środowiska homoseksualne
całego świata planują zorganizowanie w Warszawie cyklu imprez pod nazwą: „Europride 2010". Częścią tego wydarzenia ma
być zaplanowana na 17 lipca br. parada ulicami Warszawy. Przewidywana liczba uczestników parady to nawet kilkadziesiąt
tysięcy osób (głównie z zagranicy).

Dlatego:

• Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec promowania wartości homoseksualnych i homoseksualnego stylu życia na ulicach
Warszawy.

• Uważamy, że miejsca publiczne, takie jak ulice naszej stolicy, nie są odpowiednim forum do masowego manifestowania
czyjejkolwiek seksualności.

• Organizacja parady jest sprzeczna z dominującą w naszym kraju moralnością chrześcijańską. Na tej podstawie sądzimy, że
na tej imprezie dojdzie do wywołania zgorszenia w miejscu publicznym, co zresztą narusza art. 51. § 1. Kodeksu wykroczeń
(„Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo
wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny").

• Wyrażamy swoje obawy z powodu groźby wywołania niepokojów społecznych i zakłócenia porządku publicznego, tak jak to
ma miejsce wszędzie przy okazji organizowania imprez o podobnym charakterze.

• Parada ma być częścią kampanii na rzecz wprowadzenia możliwości zawierania w Polsce związków jednopłciowych.
Uważamy, że takie postępowanie narusza art. 18 Konstytucji RP („Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina,
macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej").

• Bazując na art. 72.1 Konstytucji RP („Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed
przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją"), oczekujemy, że władze miasta będą respektowały elementarne
prawo dzieci do ochrony przed demoralizacją.

Apelujemy do władz Warszawy o niewyrażanie zgody bądź cofnięcie zgody na zorganizowanie ww. imprezy na ulicach stolicy
naszego kraju.Niżej podpisany/a:
Piotr Górnicki
Fundacja Nadzieja dla Przyszłości / INICJATYWA NA RZECZ MORALNOŚCI
00-681 Warszawa
 
http://www.petycje.pl/5356
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

Nowy termin manifestacji w Lublinie !

niedziela, 09 maja 2010 12:15Obchody 76 Rocznicy Powstania ONR odbędą się :

22 maja o godzinie 16:30 !
Start - Plac LitewskiPodziel się
oceń
0
1

komentarze (13) | dodaj komentarz

Informacja

niedziela, 09 maja 2010 12:11
Z tego co się dowiedzieliśmy organizatorzy antypatriotycznej hucpy w Lublinie (tzw.Marsz Tolerancji Dla Zboczeń 22 maja) czyli Porozumienie Na Rzecz Tolerancji oraz antifa, są również uczestnikami debaty "A jak antylopa, B jak bocian, H jak homoseksualizm. Rzecz o homoseksualnych zwierzętach" o której można przeczytać na portalu antify (zrzut ekranu można obejrzeć tutaj .

Tfu, to już naprawdę ohyda, mężczyźni, dzieci, zwierzęta a co będzie dalej?
Jak pamiętamy organizator antynarodowej kontry zapraszał nas do siebie do domu, na dyskusję ze "swym partnerem". W Warszawie na wiecu tzw. antyfaszystowskim występował Krystian Legierski jeden z najsłynniejszych homosiów.

Tak więc młodzi lewicowcy nie dajcie się manipulować ! Nie tędy droga! :)


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 26.04-02.05.2010

piątek, 07 maja 2010 7:58
Poniedziałek 26.04.2010
26 kwietnia wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oświadczył, iż w przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana rządowa umowa gazowa pomiędzy Polską, a Rosją.
Porozumienie zwiększa dostawy gazu do Polski do 10,3 mld m sześciennych rocznie! (Polska rocznie zużywa ok 13,5 mld m 3 gazu; w 2008 import gazu z Rosji wyniósł 7,05 mld m3, w 2007-6,21 mld m3, w 2006-6,84 mld m3, w 2005-6,34 mld m3).
Dostawy gazu ziemnego z federacji rosyjskiej do Polski są realizowane na podstawie długoterminowego porozumienia międzyrządowego. Tzw. porozumienie jamalskie gwarantuje dostawy do 2022r. Z kolei średnioterminowy kontrakt z firmą RosUkrEnergo (na jego podstawie 2,38 mld m3 gazu było dostarczane z Azji środkowo-wschodniej - Uzbekistanu i Turkmenistanu) wygasł 1 stycznia 2010 r., choć istniała możliwość jego przedłużenia do 1 stycznia 2012r.
Rząd postanowił jednak jeszcze bardziej uzależnić Polskę od Rosji i nie tylko zwiększając ilość importowanego gazu, ale także wydłużając owe porozumienie do 2037 r.!
Sytuacja jest wielce zadziwiająca zważywszy na ostatnie informacje mówiące o oddaniu złóż gazu łupkowego amerykanom za grosze..., złóż, które szacuje się, iż starczyłyby Polsce na ok 120lat!
Nasz rząd jest niesamowitym darczyńcą wobec Ameryki, a także fenomenalnie odwdzięcza się Rosjanom za badanie czarnych skrzynek Tupolewa i stawianie naszej komisji ds. katastrofy Prezydenckiego samolotu w roli petenta. Najpewniej rząd cieszy się, iż nasza komisja nie musi sama zajmować się tym nieszczęśliwym wypadkiem, gdzie zginęło tylu ich przeciwników politycznych więc nic bardziej dziwnego, że nie chciało im się nawet szukać innych dostawców gazu niż Rosja.
Źródła:PAP, PGNiG w liczbach 2008, www.gazetapodatnika.pl

Wtorek, 27.04.2010
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, iż na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego sprzedało 42 % akcji Mennica Polska S.A. o wartości 347 mln zł, kończąc tym samym prywatyzację spółki. MSP sprzedało 31.6% tj. 2.079.115 akcji Spółki, a BGK 10,3 % tj 674.401 akcji, których nabywcami zostali krajowi i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni. Należy dodać, że Mennica Polska S.A., która jest jedynym producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich w Polsce jest, także jedyną mennicą na świecie notowaną na giełdzie papierów wartościowych.
Tego samego dnia na rozpoczętym posiedzeniu rząd wysłuchał informacji o realizacji "Planu prywatyzacji na lata 2008-2011". Plan ten przyjęty w 2008 roku zakładał przekazanie w prywatne ręce 740 spółek Skarbu Państwa! Działających w kilkunastu sektorach gospodarki( tak ważnych sektorów jak instytucje finansowe czy energetyka, chemia i przemysł naftowy, dodatkowo obejmie przemysł maszynowy metalowy, elektroniczny, spirytusowy, spożywczy, drzewny i papierniczy, meblowy, odzieżowy i surowców odzieżowych, transport i spedycja, przedsiębiorstwa handlowe i jednostki usługowe oraz pakiety mniejszościowe(resztówki) czy spółki z Programu NFI.
To jest nie do pomyślenia, żeby państwo Polskie nie miało własnej mennicy, a oddanie jej po części w ręce inwestorów zagranicznych powinno być uznane za zdradę narodową. Jak widać wyprzedaż majątku narodowego trwa, ale niedługo już się skończy bo nic nie zostanie na sprzedaż; kolejny rząd wyprzedaje już prawie ostatnie resztki co należą do skarbu państwa, szkoda, że siebie nie sprzedadzą, tylko kto normalny by ich ewentualnie chciał?
Źródła:PAP, Mennica Polska S.A.

Środa 28.04.2010
Premier Donald Tusk oświadczył ws. katastrofy prezydenckiego Tupolewa, że Rosjanie umożliwiają dostęp do wszystkich działań i materiałów przewodniczącemu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmundowi Klichowi. Tak się składa, iż w wywiadzie z dnia 24 kwietnia Edmund Klich wypowiada się krytycznie nie tylko o stronie rosyjskiej, ale także pod adresem rządu polskiego. Twierdzi, iż strona rosyjska stawia komisję w roli petenta i nie udziela jej odpowiedniego wsparcia , a szef MON nie zorganizował mu nawet tłumacza oraz ignorował pretensje Rosjan wobec współpracy komisji z prokuraturą. W dniu 26.04 telegazeta TVP poinformowała o krytycznej wypowiedzi szefa PKBWL oraz o jego planowanym spotkaniu tego dnia z premierem natomiast dzisiaj dowiadujemy się o jego zastąpieniu przez szefa MSWiA Jerzego Millera, przypomnę też, że chwilę później mówił o braku jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony polskiej prokuratury oraz samego Edmunda Klicha.
Powiem szczerze, że jest mi wstyd za postawę polskiego rządu który ewidentnie nie ma zamiaru rzetelnie wyjaśnić przyczyn katastrofy i oczekuje tak naprawdę raportu rosyjskich śledczych którzy mogą, a nie muszą uwzględniać polskich uwag. To jest nie do pomyślenia, żeby polskie władze w sposób lekceważący odnosiły się do polskich służb i udawały, że wszystko jest w porządku. Biadolenie o dobrej współpracy, lepszej jakości stosunków polsko-rosyjskich i oznajmianie informacji w stylu: jest prawdopodobne, że samolot rozbił się15 minut wcześniej jest delikatnie mówiąc żenujące.
Źródła:PAP, Dziennik.pl

Czwartek 29.04.2010
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski pełniący obowiązki prezydenta RP podpisał nowelizacje ustawy o IPN. Nowelizacja jest bardzo kontrowersyjna, zważywszy na to, że PO głośno krzyczała o odpolitycznieniu IPN, a doprowadziła go do większego uzależnienia od sejmu. Kandydatura na prezesa IPN będzie wg nowelizacji zgłaszana przez radę IPN, a nie jak dotychczas przez jego Kolegium. Oznacza to, że wybór będzie w rękach historyków mających wielki sentyment do poprzedniego systemu co oczywiście nie wróży nic dobrego dla propagowania prawdy i właściwych postaw obywatelskich. Należy dodać, że kolejną zmianą jest zmniejszenie większości sejmowej w głosowaniu nad powoływaniem prezesa instytutu z 3/5 do zwykłej większości głosów. Od teraz koalicja PO-PSL będzie mogła robić co się jej żywnie podoba.
Niestety wprowadzony został także obowiązek powołania od jednego do trzech zastępców prezesa, których kandydaturę zgłasza...marszałek sejmu. Stało się faktem, iż jedna z ostoi prawdy stała się teraz narzędziem w rękach ludzi, którzy nie zasługują, aby sprawować władzę.
Źródła: PAP

Piątek 30.04.2010
Litewska Państwowa Inspekcja Językowa nakazała dyrektorowi firmy przewozowej „Irzimas", Zygmuntowi Marcinkiewiczowi usunięcie dwujęzycznych tablic litewsko-polskich ze swoich autobusów. To jest ciąg dalszy walki państwa Litewskiego z polskością. W razie nie wywiązania się z nakazu Inspekcji przewoźnik zostanie ukarany grzywną. Marcinkiewicz zwraca uwagę, iż w rejonie wileńskim 60 proc. ludności to Polacy i to na prośbę mieszkańców zamieścił tablice dwujęzyczne. Litwini mają gdzieś naszą wspólną historię i wkład jaki wnieśli nasi przodkowie w dobrosąsiedzkie stosunki ostatecznie tworząc Rzeczpospolitą obojga narodów.
Źródła:telegazeta TVP, wilnoteka.pl

Sobota 01.05.2010
1 maja jak co roku upamiętnia święto pracy, które jest idealną okazją dla manifestacji partii lewicowych i sprzyjających im związków zawodowych. Szef OPZZ zapowiedział, że wystąpi z inicjatywą ustawodawczą wg której kobiety nabywałyby prawo do emerytury po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni 40 lat. Obrzydliwy jest fakt, iż w naszym kraju są ludzie którzy myślą kryteriami wyzysku obywateli. Przypomnę, że obecny system, którego też nie pochwalam, uprawnia kobiety po przekroczeniu 60 roku życia, a mężczyzn 65-go do świadczeń emerytalnych bez uwzględnienia stażu pracy.
Kolejną irytującą mnie wypowiedź opartą tym razem na hipokryzji miała dziś miejsce z ust Danuty Huebner deputowanej eurokołchozu. Twierdzi ona, iż mijające dziś 6 lat członkostwa Polski w UE to postęp cywilizacyjny. Na ironie co trzeba zrobić z ludzkim umysłem, żeby potem uznał, że ograniczanie suwerenności państwa aż do jego uzależnienia(Traktat Lizboński) oraz coraz silniejsze propagowanie antywartości można nazwać postępem cywilizacyjnym! Odpowiedź jest prosta: omamić i owinąć wokół własnych a nie narodowych interesów. Wspomnę także, że nasi euroentuzjaści tak dumnie mówiący o 67 mld euro przyznanych Polsce na lata 2007-2013, ale nie mówiący o tym, że to jest tylko teoretyczna możliwość uzyskania takiej kwoty chcą wywołać
pozytywny i jednocześnie fałszywy obraz UE w świadomości polaków. Należy spełniać szereg trudnych i niekiedy absurdalnych kryteriów, aby otrzymać owe wsparcie. Dodajmy do tego także pomijane przez media i polityków nasze zobowiązania finansowe wobec uni czyli ok.2,5 mld euro rocznie( ok.17,5 mld euro na lata 2007-2013) oraz uiszczenia dodatkowego 1mld euro za najwyższy wzrost PKB w roku 2009 i być może jeszcze inne należności nie przekazane należycie do informacji publicznej. Bilans może okazać się żenujący jeśli nie porażający... .
Źródła:PAP, IAR

Niedziela 02.05.2010
Obchodzimy dzisiaj święto flagi RP. Zostało ono wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Choć cieszy mnie sam fakt istnienia tego święta to irytuje mnie to w jakim terminie musiał być on ustanowiony. Smutne jest, iż flagi wywieszane 1 maja w dużej mierze nie dotrwały do święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, aby to zmienić wybrano właśnie tą datę. To jest nieoficjalny powód, ale jakże prawdziwy, niestety.
Źródła: PAP

Lanca ONR Pomorze


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 19.04.-25.04.2010

piątek, 07 maja 2010 7:57

Poniedziałek 19.04.2010
Skończyła się żałoba narodowa po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w której zginęli prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz prezesi i przedstawiciele różnych instytucji publicznych. Na odbywający się w niedziele pochówek prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu nie przybył, mimo wcześniejszych deklaracji, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Jak informuje nas Washington Times, uzyskany w ten sposób czas przeznaczył na grę w golfa. Na uroczystościach pogrzebowych zabrakło również przedstawicieli Europy Zachodniej m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Francji Nicolas Sarkozy'ego czy przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. Ich nieobecność potwierdza jedynie, że hasła jedności i solidarności europejskiej są tylko nic nieznaczącymi, pustymi słowami.

Wtorek 20.04.2010
We wtorek, na terenie Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się konferencja naukowa, poświecona homoseksualnemu ruchowi społecznemu; z udziałem dr Paula Camerona i Mathiasa von Gersdorffa, autora książki "Rewolucja seksualna zagraża dzieciom". Spotkanie zostało w ostatniej chwili odwołane przez władze uczelni. Jak podaje Fronda.pl swoją decyzję tłumaczyły tym, że "w bliskości żałoby narodowej nie powinny się odbywać spotkania na kontrowersyjne tematy" oraz, że "wykład, podczas którego miałyby być prezentowane poglądy przyczyniające się do szerzenia nietolerancji, utrwalania uprzedzeń, jednostronne i bez wartości naukowej (a tego możemy się spodziewać z dotychczasowych wystąpień dr Paula Camerona) byłby sprzeczny z misją Uniwersytetu". Władz uczelni nie przekonał nawet, zaprezentowany im przez organizatorów konferencji, dorobek naukowy dr Camerona. No, ale tak szczerze, nie dziwi nas postawa władz UW. Odwołując debatę, w której studenci mogliby zapoznać sie z odmiennymi poglądami niż z tymi, dominującymi w środkach przekazu, dali wyraz swojej tolerancji i braku uprzedzeń w stosunku do prelegentów, pokazali, iż nie są jednostronni i, że ograniczenie swobody głoszenia wyników badań naukowych jest zgodne z misją Uniwersytetu. Peerelowskiego.

Środa 21.04.2010
Bliskość żałoby oraz czujność, by na uniwersytecie nie były prezentowane poglądy jednostronne, nie przeszkodziły zorganizowaniu przez środowiska LGBT debaty "Kampanie społeczne na rzecz osób LGBT w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy", w której studenci UW mięli w środę wątpliwą przyjemność uczestniczyć. Nie przeszkodziły również władzom Uniwersytetu Łódzkiego w zaproszeniu Petera Singera, zwolennika zoofilii, aborcji oraz eutanazji osób starszych, upośledzonych i chorych, który nie został wpuszczony do Izraela przez rodziców dzieci z zespołem Downa. Zastanawia nas, co skłoniło pracowników łódzkiego uniwersytetu do podjęcia tej kontrowersyjnej decyzji? Czyżby uważali oni, że dewiacja i poglądy, przywołujące na myśl dokonania nazistowskiej eugeniki, były warte propagowania wśród środowiska akademickiego?

Czwartek 22.04.2010
"Wyrok rosyjskiego Sądu Najwyższego w sprawie Katynia ma związek z katastrofą w Smoleńsku" - twierdzi historyk i politolog prof. Antoni Dudek. Jego zdaniem "Rosjanie nie chcą by ktoś im zarzucał, że to z ich winy prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku. I dlatego otwierają się na Polskę". Chodzi o decyzję rosyjskiego Sądu Najwyższego o ponownym rozpatrzeniu sprawy mordu w Katyniu. Wcześniej władze rosyjskie zgodziły się na emisje filmu "Katyń" A. Wajdy w ogólnorosyjskiej telewizji, co może być oznaką zmiany ich nastawienia w tej kwestii. Miejmy nadzieje, że ostatnie wydarzenia pozwolą na porozumienie polsko-rosyjskie w kwestii zbrodni katyńskiej i trwałe unormowanie stosunków z naszym wschodnim sąsiadem.

Piątek 23.04.2010
Uczniowie gimnazjum nr 1 w Krakowie, postanowili uczcić pamięć ofiar Katynia, ustanawiając pod Krzyżem Narodowej Pamięci całodobową wartę. W dzień miałyby pełnić ją dzieci, w nocy ich rodzice. Inicjatywę poparł dyrektor gimnazjum Mariusz Graniczka. Jak powiedział "Dziennikowi Polskiemu" - Młodzież, pełniąc wartę, ma czas na myślenie o ojczyźnie i historii. To dla nich doskonała lekcja samodyscypliny i obowiązkowości. Pomysł nie spodobał się jednak kuratorowi oświaty i lokalnej Gazecie Wyborczej - Dzieci mają się przede wszystkim uczyć, a nie pełnić warty honorowe. Poza tym są za małe, by długo żyć żałobą, a taka forma oddawania hołdu ją przedłuża - gazeta cytowała rzecznika kuratorium A. Nowak. Nam pozostaje pogratulować krakowskim gimnazjalistom patriotycznego zapału oraz obywatelskiej postawy. Oby inni młodzi ludzie brali z Was przykład!

Sobota 24.04.2010
TNS OBOP przeprowadził badania na temat oceny zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego. 68% ankietowanych stwierdziło, że był on niesprawiedliwie atakowany przez media, a ponad 80% respondentów pozytywnie oceniło jego prezydenturę. Odmiennego zdania było jedynie 16% badanych. Choć pozostajemy nieufni wobec sondaży, to jednak ostatnie badania społeczne ukazują wpływ, jaki media wywierają na nastroje Polaków. Dla większości społeczeństwa Lech Kaczyński był do niedawna kartoflem, kurduplem, durniem, najgorszym prezydentem III RP etc., wyśmiewanym na każdym kroku, nagle po tragicznej śmierci i trwającym kilka dni medialnym szumie stał się w oczach tego samego społeczeństwa wybitnym Polakiem i mężem stanu.

Niedziela 25.04.2010
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, nie spełni woli zmarłego Lecha Kaczyńskiego i nie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego nowej ustawy do IPN. Zgodnie z nową ustawą o IPN, przyjętą przez sejm głosami PO, SLD i PSL, prezesa Instytutu będzie powoływać niższa izba polskiego parlamentu zwykłą większością głosów, a nie jak dotychczas kwalifikowaną większością 3/5. - Jestem przekonany, że będą czystki, a ci, którzy zostaną, będą się bali pisać takie artykuły, jak ten ostatni o Jaruzelskim w dokumentach Stasi - skomentował dla Fronda.pl po przyjęciu nowelizacji w sprawie IPN 18 marca br. historyk Bogdan Musiał. - Naukowiec musi być wolny, a w takim przypadku historyk staje się urzędnikiem - dodał.

Kuba ONR Pomorze


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Solidarni 2010

środa, 05 maja 2010 21:36

Minęło już trochę czasu od katastrofy w Smoleńsku. Emocje po woli opadają...My tymczasem chcielibyśmy wrócić właśnie do tych zdrowych emocji, które eksplodowały tuż po tej głośnej tragedii. Uważamy, że śmierć wielu ludzi nie poszła na marne i dzięki niej - to o czym piszemy w „zaściankowych", pomijanych mediach - zostało wykrzyczane głośno. Cały kraj dowiedział się o obłudzie, hipokryzji oraz manipulacji jakiej jesteśmy od lat poddawani. „Po to zamknęli oczy byśmy my je otwarli" - powiedział pewien starszy pan na krakowskim rynku...I miał wiele racji. Na ten temat pisaliśmy już w osobnych artykułach, a zatem nie ma co się powtarzać. Chcemy zachęcić do obejrzenia głośnego filmu (twórcy „Towarzysza generała") pod tytułem „Solidarni 2010".

Został on ku naszej wielkiej radości wyemitowany na TVP - cała Polska miała okazję usłyszeć z ust swoich rodaków to - co my już przed katastrofą próbowaliśmy wykrzyczeć. W filmie „Solidarni 2010" przez półtorej godziny wypowiadają się ludzie. Nie jest to film obiektywny - wypowiadają się tylko Ci, którzy przejrzeli na oczy bądź podkreślają to co wyszło na jaw. Przeciwnicy „Gazety Wyborczej", podejrzewający możliwość zamachu i o tym zamachu przekonani. Film „Solidarni" to mimo kilku wątków, które nam nie przypasowały pozytywny głos ludzi - narodu, z którego można być dumnym. Oby na fali tych emocji zrodziło się coś pozytywnego...Bo pamięć o tym jak kłamały media (z „Wyborczą" i TVNem na czele) siłą rzeczy pozostanie na zawsze!

POBIERZ FILM: Plik

Czas filmu: 01:30:00.
Wielkość: 317MB. (rmvb)
Jezyk polski
Jakość: Dobra.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  89 514  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Świdnica

Kontakt:

nacjonalista.swidnica@wp.pl

lub

onr@vp.pl

O moim bloogu

"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka." Roman Dmowski

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Forum Narodowiec.com.plr __________________ Deklaracja członkowska Narodowych Sił Zborjnych. Należy ją wypełnić własnoręcznie, podpisać i razem z CV wysłać na adres: Związek Żołnierzy NSZ skr. pocztowa nr 1013 20-050 Lublin 8: BANER ANW IN14 AutonomPl Altermedia RSA radicalinfo Nrstreetart __________________

Statystyki

Odwiedziny: 89514
Wpisy
  • liczba: 162
  • komentarze: 396
Galerie
  • liczba zdjęć: 62
  • komentarze: 11
Punkty konkursowe: 967
Bloog istnieje od: 3475 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Wiadomości