Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Okiem Narodowca 19.04.-25.04.2010

piątek, 07 maja 2010 7:57
Skocz do komentarzy

Poniedziałek 19.04.2010
Skończyła się żałoba narodowa po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w której zginęli prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz prezesi i przedstawiciele różnych instytucji publicznych. Na odbywający się w niedziele pochówek prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu nie przybył, mimo wcześniejszych deklaracji, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Jak informuje nas Washington Times, uzyskany w ten sposób czas przeznaczył na grę w golfa. Na uroczystościach pogrzebowych zabrakło również przedstawicieli Europy Zachodniej m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Francji Nicolas Sarkozy'ego czy przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. Ich nieobecność potwierdza jedynie, że hasła jedności i solidarności europejskiej są tylko nic nieznaczącymi, pustymi słowami.

Wtorek 20.04.2010
We wtorek, na terenie Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się konferencja naukowa, poświecona homoseksualnemu ruchowi społecznemu; z udziałem dr Paula Camerona i Mathiasa von Gersdorffa, autora książki "Rewolucja seksualna zagraża dzieciom". Spotkanie zostało w ostatniej chwili odwołane przez władze uczelni. Jak podaje Fronda.pl swoją decyzję tłumaczyły tym, że "w bliskości żałoby narodowej nie powinny się odbywać spotkania na kontrowersyjne tematy" oraz, że "wykład, podczas którego miałyby być prezentowane poglądy przyczyniające się do szerzenia nietolerancji, utrwalania uprzedzeń, jednostronne i bez wartości naukowej (a tego możemy się spodziewać z dotychczasowych wystąpień dr Paula Camerona) byłby sprzeczny z misją Uniwersytetu". Władz uczelni nie przekonał nawet, zaprezentowany im przez organizatorów konferencji, dorobek naukowy dr Camerona. No, ale tak szczerze, nie dziwi nas postawa władz UW. Odwołując debatę, w której studenci mogliby zapoznać sie z odmiennymi poglądami niż z tymi, dominującymi w środkach przekazu, dali wyraz swojej tolerancji i braku uprzedzeń w stosunku do prelegentów, pokazali, iż nie są jednostronni i, że ograniczenie swobody głoszenia wyników badań naukowych jest zgodne z misją Uniwersytetu. Peerelowskiego.

Środa 21.04.2010
Bliskość żałoby oraz czujność, by na uniwersytecie nie były prezentowane poglądy jednostronne, nie przeszkodziły zorganizowaniu przez środowiska LGBT debaty "Kampanie społeczne na rzecz osób LGBT w Polsce. Specyfika, ocena, perspektywy", w której studenci UW mięli w środę wątpliwą przyjemność uczestniczyć. Nie przeszkodziły również władzom Uniwersytetu Łódzkiego w zaproszeniu Petera Singera, zwolennika zoofilii, aborcji oraz eutanazji osób starszych, upośledzonych i chorych, który nie został wpuszczony do Izraela przez rodziców dzieci z zespołem Downa. Zastanawia nas, co skłoniło pracowników łódzkiego uniwersytetu do podjęcia tej kontrowersyjnej decyzji? Czyżby uważali oni, że dewiacja i poglądy, przywołujące na myśl dokonania nazistowskiej eugeniki, były warte propagowania wśród środowiska akademickiego?

Czwartek 22.04.2010
"Wyrok rosyjskiego Sądu Najwyższego w sprawie Katynia ma związek z katastrofą w Smoleńsku" - twierdzi historyk i politolog prof. Antoni Dudek. Jego zdaniem "Rosjanie nie chcą by ktoś im zarzucał, że to z ich winy prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku. I dlatego otwierają się na Polskę". Chodzi o decyzję rosyjskiego Sądu Najwyższego o ponownym rozpatrzeniu sprawy mordu w Katyniu. Wcześniej władze rosyjskie zgodziły się na emisje filmu "Katyń" A. Wajdy w ogólnorosyjskiej telewizji, co może być oznaką zmiany ich nastawienia w tej kwestii. Miejmy nadzieje, że ostatnie wydarzenia pozwolą na porozumienie polsko-rosyjskie w kwestii zbrodni katyńskiej i trwałe unormowanie stosunków z naszym wschodnim sąsiadem.

Piątek 23.04.2010
Uczniowie gimnazjum nr 1 w Krakowie, postanowili uczcić pamięć ofiar Katynia, ustanawiając pod Krzyżem Narodowej Pamięci całodobową wartę. W dzień miałyby pełnić ją dzieci, w nocy ich rodzice. Inicjatywę poparł dyrektor gimnazjum Mariusz Graniczka. Jak powiedział "Dziennikowi Polskiemu" - Młodzież, pełniąc wartę, ma czas na myślenie o ojczyźnie i historii. To dla nich doskonała lekcja samodyscypliny i obowiązkowości. Pomysł nie spodobał się jednak kuratorowi oświaty i lokalnej Gazecie Wyborczej - Dzieci mają się przede wszystkim uczyć, a nie pełnić warty honorowe. Poza tym są za małe, by długo żyć żałobą, a taka forma oddawania hołdu ją przedłuża - gazeta cytowała rzecznika kuratorium A. Nowak. Nam pozostaje pogratulować krakowskim gimnazjalistom patriotycznego zapału oraz obywatelskiej postawy. Oby inni młodzi ludzie brali z Was przykład!

Sobota 24.04.2010
TNS OBOP przeprowadził badania na temat oceny zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego. 68% ankietowanych stwierdziło, że był on niesprawiedliwie atakowany przez media, a ponad 80% respondentów pozytywnie oceniło jego prezydenturę. Odmiennego zdania było jedynie 16% badanych. Choć pozostajemy nieufni wobec sondaży, to jednak ostatnie badania społeczne ukazują wpływ, jaki media wywierają na nastroje Polaków. Dla większości społeczeństwa Lech Kaczyński był do niedawna kartoflem, kurduplem, durniem, najgorszym prezydentem III RP etc., wyśmiewanym na każdym kroku, nagle po tragicznej śmierci i trwającym kilka dni medialnym szumie stał się w oczach tego samego społeczeństwa wybitnym Polakiem i mężem stanu.

Niedziela 25.04.2010
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, nie spełni woli zmarłego Lecha Kaczyńskiego i nie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego nowej ustawy do IPN. Zgodnie z nową ustawą o IPN, przyjętą przez sejm głosami PO, SLD i PSL, prezesa Instytutu będzie powoływać niższa izba polskiego parlamentu zwykłą większością głosów, a nie jak dotychczas kwalifikowaną większością 3/5. - Jestem przekonany, że będą czystki, a ci, którzy zostaną, będą się bali pisać takie artykuły, jak ten ostatni o Jaruzelskim w dokumentach Stasi - skomentował dla Fronda.pl po przyjęciu nowelizacji w sprawie IPN 18 marca br. historyk Bogdan Musiał. - Naukowiec musi być wolny, a w takim przypadku historyk staje się urzędnikiem - dodał.

Kuba ONR Pomorze

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 18 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  87 722  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Świdnica

Kontakt:

nacjonalista.swidnica@wp.pl

lub

onr@vp.pl

O moim bloogu

"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka." Roman Dmowski

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Forum Narodowiec.com.plr __________________ Deklaracja członkowska Narodowych Sił Zborjnych. Należy ją wypełnić własnoręcznie, podpisać i razem z CV wysłać na adres: Związek Żołnierzy NSZ skr. pocztowa nr 1013 20-050 Lublin 8: BANER ANW IN14 AutonomPl Altermedia RSA radicalinfo Nrstreetart __________________

Statystyki

Odwiedziny: 87722
Wpisy
  • liczba: 162
  • komentarze: 396
Galerie
  • liczba zdjęć: 62
  • komentarze: 11
Punkty konkursowe: 967
Bloog istnieje od: 3445 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl