Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Okiem Narodowca 26.04-02.05.2010

piątek, 07 maja 2010 7:58
Skocz do komentarzy
Poniedziałek 26.04.2010
26 kwietnia wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oświadczył, iż w przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana rządowa umowa gazowa pomiędzy Polską, a Rosją.
Porozumienie zwiększa dostawy gazu do Polski do 10,3 mld m sześciennych rocznie! (Polska rocznie zużywa ok 13,5 mld m 3 gazu; w 2008 import gazu z Rosji wyniósł 7,05 mld m3, w 2007-6,21 mld m3, w 2006-6,84 mld m3, w 2005-6,34 mld m3).
Dostawy gazu ziemnego z federacji rosyjskiej do Polski są realizowane na podstawie długoterminowego porozumienia międzyrządowego. Tzw. porozumienie jamalskie gwarantuje dostawy do 2022r. Z kolei średnioterminowy kontrakt z firmą RosUkrEnergo (na jego podstawie 2,38 mld m3 gazu było dostarczane z Azji środkowo-wschodniej - Uzbekistanu i Turkmenistanu) wygasł 1 stycznia 2010 r., choć istniała możliwość jego przedłużenia do 1 stycznia 2012r.
Rząd postanowił jednak jeszcze bardziej uzależnić Polskę od Rosji i nie tylko zwiększając ilość importowanego gazu, ale także wydłużając owe porozumienie do 2037 r.!
Sytuacja jest wielce zadziwiająca zważywszy na ostatnie informacje mówiące o oddaniu złóż gazu łupkowego amerykanom za grosze..., złóż, które szacuje się, iż starczyłyby Polsce na ok 120lat!
Nasz rząd jest niesamowitym darczyńcą wobec Ameryki, a także fenomenalnie odwdzięcza się Rosjanom za badanie czarnych skrzynek Tupolewa i stawianie naszej komisji ds. katastrofy Prezydenckiego samolotu w roli petenta. Najpewniej rząd cieszy się, iż nasza komisja nie musi sama zajmować się tym nieszczęśliwym wypadkiem, gdzie zginęło tylu ich przeciwników politycznych więc nic bardziej dziwnego, że nie chciało im się nawet szukać innych dostawców gazu niż Rosja.
Źródła:PAP, PGNiG w liczbach 2008, www.gazetapodatnika.pl

Wtorek, 27.04.2010
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, iż na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego sprzedało 42 % akcji Mennica Polska S.A. o wartości 347 mln zł, kończąc tym samym prywatyzację spółki. MSP sprzedało 31.6% tj. 2.079.115 akcji Spółki, a BGK 10,3 % tj 674.401 akcji, których nabywcami zostali krajowi i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni. Należy dodać, że Mennica Polska S.A., która jest jedynym producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich w Polsce jest, także jedyną mennicą na świecie notowaną na giełdzie papierów wartościowych.
Tego samego dnia na rozpoczętym posiedzeniu rząd wysłuchał informacji o realizacji "Planu prywatyzacji na lata 2008-2011". Plan ten przyjęty w 2008 roku zakładał przekazanie w prywatne ręce 740 spółek Skarbu Państwa! Działających w kilkunastu sektorach gospodarki( tak ważnych sektorów jak instytucje finansowe czy energetyka, chemia i przemysł naftowy, dodatkowo obejmie przemysł maszynowy metalowy, elektroniczny, spirytusowy, spożywczy, drzewny i papierniczy, meblowy, odzieżowy i surowców odzieżowych, transport i spedycja, przedsiębiorstwa handlowe i jednostki usługowe oraz pakiety mniejszościowe(resztówki) czy spółki z Programu NFI.
To jest nie do pomyślenia, żeby państwo Polskie nie miało własnej mennicy, a oddanie jej po części w ręce inwestorów zagranicznych powinno być uznane za zdradę narodową. Jak widać wyprzedaż majątku narodowego trwa, ale niedługo już się skończy bo nic nie zostanie na sprzedaż; kolejny rząd wyprzedaje już prawie ostatnie resztki co należą do skarbu państwa, szkoda, że siebie nie sprzedadzą, tylko kto normalny by ich ewentualnie chciał?
Źródła:PAP, Mennica Polska S.A.

Środa 28.04.2010
Premier Donald Tusk oświadczył ws. katastrofy prezydenckiego Tupolewa, że Rosjanie umożliwiają dostęp do wszystkich działań i materiałów przewodniczącemu Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmundowi Klichowi. Tak się składa, iż w wywiadzie z dnia 24 kwietnia Edmund Klich wypowiada się krytycznie nie tylko o stronie rosyjskiej, ale także pod adresem rządu polskiego. Twierdzi, iż strona rosyjska stawia komisję w roli petenta i nie udziela jej odpowiedniego wsparcia , a szef MON nie zorganizował mu nawet tłumacza oraz ignorował pretensje Rosjan wobec współpracy komisji z prokuraturą. W dniu 26.04 telegazeta TVP poinformowała o krytycznej wypowiedzi szefa PKBWL oraz o jego planowanym spotkaniu tego dnia z premierem natomiast dzisiaj dowiadujemy się o jego zastąpieniu przez szefa MSWiA Jerzego Millera, przypomnę też, że chwilę później mówił o braku jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony polskiej prokuratury oraz samego Edmunda Klicha.
Powiem szczerze, że jest mi wstyd za postawę polskiego rządu który ewidentnie nie ma zamiaru rzetelnie wyjaśnić przyczyn katastrofy i oczekuje tak naprawdę raportu rosyjskich śledczych którzy mogą, a nie muszą uwzględniać polskich uwag. To jest nie do pomyślenia, żeby polskie władze w sposób lekceważący odnosiły się do polskich służb i udawały, że wszystko jest w porządku. Biadolenie o dobrej współpracy, lepszej jakości stosunków polsko-rosyjskich i oznajmianie informacji w stylu: jest prawdopodobne, że samolot rozbił się15 minut wcześniej jest delikatnie mówiąc żenujące.
Źródła:PAP, Dziennik.pl

Czwartek 29.04.2010
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski pełniący obowiązki prezydenta RP podpisał nowelizacje ustawy o IPN. Nowelizacja jest bardzo kontrowersyjna, zważywszy na to, że PO głośno krzyczała o odpolitycznieniu IPN, a doprowadziła go do większego uzależnienia od sejmu. Kandydatura na prezesa IPN będzie wg nowelizacji zgłaszana przez radę IPN, a nie jak dotychczas przez jego Kolegium. Oznacza to, że wybór będzie w rękach historyków mających wielki sentyment do poprzedniego systemu co oczywiście nie wróży nic dobrego dla propagowania prawdy i właściwych postaw obywatelskich. Należy dodać, że kolejną zmianą jest zmniejszenie większości sejmowej w głosowaniu nad powoływaniem prezesa instytutu z 3/5 do zwykłej większości głosów. Od teraz koalicja PO-PSL będzie mogła robić co się jej żywnie podoba.
Niestety wprowadzony został także obowiązek powołania od jednego do trzech zastępców prezesa, których kandydaturę zgłasza...marszałek sejmu. Stało się faktem, iż jedna z ostoi prawdy stała się teraz narzędziem w rękach ludzi, którzy nie zasługują, aby sprawować władzę.
Źródła: PAP

Piątek 30.04.2010
Litewska Państwowa Inspekcja Językowa nakazała dyrektorowi firmy przewozowej „Irzimas", Zygmuntowi Marcinkiewiczowi usunięcie dwujęzycznych tablic litewsko-polskich ze swoich autobusów. To jest ciąg dalszy walki państwa Litewskiego z polskością. W razie nie wywiązania się z nakazu Inspekcji przewoźnik zostanie ukarany grzywną. Marcinkiewicz zwraca uwagę, iż w rejonie wileńskim 60 proc. ludności to Polacy i to na prośbę mieszkańców zamieścił tablice dwujęzyczne. Litwini mają gdzieś naszą wspólną historię i wkład jaki wnieśli nasi przodkowie w dobrosąsiedzkie stosunki ostatecznie tworząc Rzeczpospolitą obojga narodów.
Źródła:telegazeta TVP, wilnoteka.pl

Sobota 01.05.2010
1 maja jak co roku upamiętnia święto pracy, które jest idealną okazją dla manifestacji partii lewicowych i sprzyjających im związków zawodowych. Szef OPZZ zapowiedział, że wystąpi z inicjatywą ustawodawczą wg której kobiety nabywałyby prawo do emerytury po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni 40 lat. Obrzydliwy jest fakt, iż w naszym kraju są ludzie którzy myślą kryteriami wyzysku obywateli. Przypomnę, że obecny system, którego też nie pochwalam, uprawnia kobiety po przekroczeniu 60 roku życia, a mężczyzn 65-go do świadczeń emerytalnych bez uwzględnienia stażu pracy.
Kolejną irytującą mnie wypowiedź opartą tym razem na hipokryzji miała dziś miejsce z ust Danuty Huebner deputowanej eurokołchozu. Twierdzi ona, iż mijające dziś 6 lat członkostwa Polski w UE to postęp cywilizacyjny. Na ironie co trzeba zrobić z ludzkim umysłem, żeby potem uznał, że ograniczanie suwerenności państwa aż do jego uzależnienia(Traktat Lizboński) oraz coraz silniejsze propagowanie antywartości można nazwać postępem cywilizacyjnym! Odpowiedź jest prosta: omamić i owinąć wokół własnych a nie narodowych interesów. Wspomnę także, że nasi euroentuzjaści tak dumnie mówiący o 67 mld euro przyznanych Polsce na lata 2007-2013, ale nie mówiący o tym, że to jest tylko teoretyczna możliwość uzyskania takiej kwoty chcą wywołać
pozytywny i jednocześnie fałszywy obraz UE w świadomości polaków. Należy spełniać szereg trudnych i niekiedy absurdalnych kryteriów, aby otrzymać owe wsparcie. Dodajmy do tego także pomijane przez media i polityków nasze zobowiązania finansowe wobec uni czyli ok.2,5 mld euro rocznie( ok.17,5 mld euro na lata 2007-2013) oraz uiszczenia dodatkowego 1mld euro za najwyższy wzrost PKB w roku 2009 i być może jeszcze inne należności nie przekazane należycie do informacji publicznej. Bilans może okazać się żenujący jeśli nie porażający... .
Źródła:PAP, IAR

Niedziela 02.05.2010
Obchodzimy dzisiaj święto flagi RP. Zostało ono wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Choć cieszy mnie sam fakt istnienia tego święta to irytuje mnie to w jakim terminie musiał być on ustanowiony. Smutne jest, iż flagi wywieszane 1 maja w dużej mierze nie dotrwały do święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, aby to zmienić wybrano właśnie tą datę. To jest nieoficjalny powód, ale jakże prawdziwy, niestety.
Źródła: PAP

Lanca ONR Pomorze

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 18 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  87 755  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Świdnica

Kontakt:

nacjonalista.swidnica@wp.pl

lub

onr@vp.pl

O moim bloogu

"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka." Roman Dmowski

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Forum Narodowiec.com.plr __________________ Deklaracja członkowska Narodowych Sił Zborjnych. Należy ją wypełnić własnoręcznie, podpisać i razem z CV wysłać na adres: Związek Żołnierzy NSZ skr. pocztowa nr 1013 20-050 Lublin 8: BANER ANW IN14 AutonomPl Altermedia RSA radicalinfo Nrstreetart __________________

Statystyki

Odwiedziny: 87755
Wpisy
  • liczba: 162
  • komentarze: 396
Galerie
  • liczba zdjęć: 62
  • komentarze: 11
Punkty konkursowe: 967
Bloog istnieje od: 3445 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl