Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 019 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


O NSZ w Kurierze

poniedziałek, 09 marca 2009 21:46

W najnowszym numerze pisma Kurier z Piotrkowa Trybunalskiego  poświęconego specjalnie Narodowym  Siłom Zbrojnym znajdziemy  min. biografię "Żbika" Kołacińskiego, wspomnienia Kazimierza Załęckiego "Bończy", wspomnienia z Kompania Wartowniczych,  artykuł o wspólnych walkach NSZ i AK pod Olesznem, oraz historia marszu Brygady Świętokrzyskiej na Zachód.

Kontakt do wydawnictwa: preising@wp.pl ; cena 2 zł.

www.endecja.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

8 marca - kontra antyfeministyczna

poniedziałek, 09 marca 2009 20:06

Reprezentacja ze Świdnicy przyłączyła się do akcji we Wrocławiu do wrocławskich narodowców. W  porównaniu z akcją w Warszawie no to było nas mniej, ale i tak okrzyki z naszej strony były bardziej słyszlne i bynajmniej można było je zrozumieć, bo niemrawe środowisko lewackie które się zebrało na wrocławskim rynku chyba zapomniało o śniadanku :). Widać lewackie środowisko dopiero na starość przejawia większą aktywność i ma większą werbę :):)


Czyżby niektóre feministki ubierały się w kolory flag? :)

 

Niemrawe tęczowe towarzystwo wzmocnili mężni i dzielni funkcjonariusze Policji. (Swoje męstwo okazało 20 policjantów, którzy rzucili się na 2 narodowców, brawo panowie iście heroiczny czyn z waszej strony. Geje i feministki zapewne będą wam dozgonnie wdzięczni i w jakiś sposób będą chcieli się wam odwdzięczyć :) ).


 

"Wybierz życie"

8 marca na świdnickim Rynku stanęła wystawa „Wybierz życie". Wystawa została rozreklamowana jedynie w kościołach, co uszczupliło niestety potencjalnych odbiorców do wyłącznie katolickich środowisk i przypadkowych przechodniów, którzy zmierzali do stoisk z kwiatami. Trzeba przyznać, że galeria wzbudzała różnego rodzaju reakcje w śród ludzi. Co niektórzy podchodzili z zaciekawieniem inni z zadumą, zdarzały się także reakcje negatywne przejawiające się oburzeniem. Tak zróżnicowane reakcje spowodowane są zapewne tym, że wystawa pokazuje całą prawdę o aborcji, ukazuje prawdziwe oblicze zbrodni morderstwa wraz z ofiarami. Przy takich zdjęciach wyglądających bardzo realistycznie trudno jest stwierdzić bez żadnych skrupułów i z czystym sumieniem, że aborcja jest tylko zwykłym zabiegiem i być może te wahające się sumienie powodowało, u co niektórych oburzenie. Jak to się mówi potocznie: „Prawda w oczy kole".

Tego dnia w Świdnicy nie były widoczne żadne przejawy aktywności środowisk feministycznych i innych tego typu, ale osobiście uważam, że wystawa była potrzebna w tym mieście, dlatego żeby zrównoważyć informacje, które podawały tego dnia media o tzw. Manifie feministek w Warszawie, a także aby spowodowała u przyszłych rodziców chwilę refleksji nad osobą ludzką, życiem i człowieczeństwem.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

TEMPLUM NOVUM 8/2009 - Dostępne w empikach

piątek, 06 marca 2009 7:49


Nieuchronnie nastał czas Wielkiego Postu A.D.2009, a wraz z nim pojawił się  MarekØwyczekiwany od dawna najnowszy tom pisma. A w nim m.in.:  Rostkowski - Wilk, orzeł, topór. Evoliańska koncepcja europeizmu w  Adam T. Witczak - Tradycjonalizm: WstępnaØ„Pogańskim Imperializmie"   Adam Wielomski - Średniowieczna teologiaØpróba rekapitulacji  Ø Aleksander Dugin - Nacjonalizm sowiecki, czy rosyjski? Øpolityczna  ØAlaksiej Dziermant - Rosyjska „Nowa Prawica" a sprawa białoruska  Jerzy M. Roszkowski - Regionalizm - ale jaki? (W kręgu mitów, półprawd  Daniel Pater - „Bündisch" - Rewolucja Konserwatywna młodejØi faktów)   Gaweł Strządała - Drogą „na przełaj" do zjednoczonej EuropyØgeneracji   Maksymilian Wohl - PunkØ- rzecz o periodyku „Przełom" ( 1944 - 1945)   Adam Danek - Romanoamerykański model władzy ***Ørock w Blackpool  Będzie on dostępny we wszystkich salonach sieci EMPIK w dużych miastach w kraju. W przypadku stwierdzenia przez Was jego braku w dziale "prasy społeczno-kulturalnej", należy składać indywidualne zamówienie w działach obsługi klienta. Wówczas otrzymacie "TEMPLUM NOVUM" w przeciągu 5-6 dni, a egzamplarz zostanie ściągnięty z najbliższego salonu sieci! A gdyby i to nie pomagało to organizujcie pikiety i głodówki protestacyjne:)

www.konserwatyzm.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O żołnierzach „Bartka” i „szafie bohaterce” w ODKRYWCY

piątek, 06 marca 2009 7:47

Magazyn Odkrywca zaprezentował w aktualnym numerze dwa artykuły szczególnie warte polecenia: „Schowek w dębowej szafce"„Ryngraf utopiony w szkarłacie".
Pierwszy tekst autorstwa pana Mariusz Olczaka, traktuje o głośnej w ostatnich tygodniach „szafie bohaterce" (takim mianem ochrzcili mebel odkrywcy skarbu, który był w nim ukryty), która od końca II wojny stanowiła element wyposażenia gabinetu prof. SGGW Franciszka Staffa.
W szafce ukrytych było 4500 stron materiałów z okresu od 1 stycznia 1942 do 1 sierpnia 1944, w tym 2425 stron dokumentów. Dokumenty w większości stanowią element archiwum Komendy Głównej Narodowych Sił Zbrojnych.
Tekst jest doskonałym uzupełnieniem medialnych doniesień, a ze względu na to, że autor jest pracownikiem Archiwum Akt Nowych (do którego skarb został przekazany) czytelnik ma gwarancję otrzymania profesjonalnej informacji z pierwszej ręki.
oraz

Artykuł wzbogacono zdjęciem szafki i kilku dokumentów.

Drugim materiałem wartym polecenia w marcowym numerze Odkrywcy jest tekst pana Łukasza Orlickiego o komunistycznej zbrodni na niemal dwustu żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych z oddziału kpt. Henryka Flame „Bartka".
Materiał na 2 stronach opisuje tą wyjątkową sprawę i nawiązuje do prowadzonego obecnie przez Instytut Pamięci Narodowej śledztwa, a zarazem jest swoistym apelem do środowisk pasjonatów historii i eksploratorów, których militarne i historyczne znaleziska mogą stanowić ważne tropy w rozwikłaniu sprawy.

Minęło już kilka lat od rozpoczęcia śledztwa Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach. Przez ten czas próbowano odnaleźć ciała ok. 200 żołnierzy NSZ, zamordowanych w 1946 roku. Bezskutecznie. Poszukujemy wszelkich informacji dotyczących odnalezienia na terenie dawnego niemieckiego lotniska pod Grodkowem bądź w kwadracie Stary Grodków-Więcmierzyce-Kopice-Chróścina, wszelkich przedmiotów mogących należeć do zamordowanych żołnierzy z oddziału "Bartka". Mogą to być zarówno ryngrafy, jak i dużo mniej charakterystyczne polskie przedwojenne guziki, orzełki z koroną - często wycinane z blachy przez partyzantów we własnym zakresie oraz klamry pasów. Być może to właśnie dzięki czytelnikom "Odkrywcy" i poszukiwaczom, którzy odpowiedzą na nasz apel, uda się osiągnąć przełom - pisze redakcja Odkrywcy.

www.endecja.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Komandos o kompanii „Warszawianka” NSZ.

piątek, 06 marca 2009 7:46
W ostatnim numerze miesięcznika KOMANDOS ukazał się wart polecenia, syntetyczny artykuł  Pawła Makowca o 1 kompanii „Warszawianka" zgrupowania Chrobry II w Powstaniu Warszawskim. Tekst nosi dość wymowny tytuł - „Jaszczurczy w powstaniu warszawskim".
Autor na czterech stronach opisuje genezę powstania „Warszawianki" oraz dwumiesięczną epopeję walk jej żołnierzy na niezłomnym „Twardym Froncie".
W tekście znajdziemy również kilka zdjęć, informacje o dowódcach oddziału, a także anegdoty i ciekawostki związane z tym wyjątkowym oddziałem Narodowych Sił Zbrojnych.
W tym numerze Komandosa polecamy również teksty o działaniach przeciw-terrorystycznych, o relikcie minionej epoki jakim są Sądy Wojskowe, niewiarygodna historia operacji Red Wing w Afganistanie i wiele innych, równie ciekawych artykułów.

www.endecja.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

IOH o Pułku im. gen. Sikorskiego NSZ

piątek, 06 marca 2009 7:45

W ostanim numerze pisma Inna Oblicza Historii znajdziemy artykuł Historia Pułku im. gen. Sikorskiego NSZ.

Przez ponad 50 lat historia powstańczych walk Pułku im. gen. Władysława Sikorskiego była jedną z „białych plam" w historiografii PRL. Powód był oczywisty - pułk ten należał do Narodowych Sił Zbrojnych, nieprzejednanej formacji „żołnierzy wyklętych". Dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych ujawnili się jego żołnierze, działający obecnie w Środowisku Związku Żołnierzy NSZ „Sikora".

www.endecja.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Von Thronstahl w Polsce!

czwartek, 05 marca 2009 7:21
Legenda neofolk i martial industrial w Polsce!

20.06.2009, D.K Świt, ul. Wysockiego 11, Warszawa

Bilety: przedsprzedaż: 40 pln, w dniu koncertu 50pln

Rezerwacja: 728 272 523, koncert.vt@vp.pl
www.konserwatyzm.pl

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O NSZ w Gdańsku. Zapraszamy !!!

niedziela, 01 marca 2009 20:49

Naukowe Koło Młodych Polityków UG

zaprasza na spotkanie

z autorem książki „Król Podbeskidzia" Tomaszem Greniuchem

pt. „Bartek" z Narodowych Sił Zbrojnych

Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 marca br. o godz. 17 na Wydziale Historycznym UG w Gdańsku,

ul. Wita Stwosza 55 sala 2.61


Serdecznie zapraszamy

 

www.endecja.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 18 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  87 752  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O mnie

Świdnica

Kontakt:

nacjonalista.swidnica@wp.pl

lub

onr@vp.pl

O moim bloogu

"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka." Roman Dmowski

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Forum Narodowiec.com.plr __________________ Deklaracja członkowska Narodowych Sił Zborjnych. Należy ją wypełnić własnoręcznie, podpisać i razem z CV wysłać na adres: Związek Żołnierzy NSZ skr. pocztowa nr 1013 20-050 Lublin 8: BANER ANW IN14 AutonomPl Altermedia RSA radicalinfo Nrstreetart __________________

Statystyki

Odwiedziny: 87752
Wpisy
  • liczba: 162
  • komentarze: 396
Galerie
  • liczba zdjęć: 62
  • komentarze: 11
Punkty konkursowe: 967
Bloog istnieje od: 3445 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl