Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 018 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Profil na NK

środa, 28 kwietnia 2010 20:42
Dziś ruszył świdnicki profil narodowy na Naszej Klasie. Zapraszamy świdnickie środoweiska narodowe, konserwatywne, prawicowe do znajomych.

http://nasza-klasa.pl/profile/33063845


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Marsz pamięci - relacja

piątek, 23 kwietnia 2010 21:35
Świdnica:
ONR Dolny Śląsk wziął udział w marszu pamięci zorganizowanym dla ofiar tragedii smoleńskiej który odbył się w Świdnicy dnia 17.04.2010. Marsz rozpoczął się o godzinie 20 na placu Grunwaldzkim i skończył na placu Jana Pawła II. Na koniec została odczytana lista ofiar i odśpiewany Apel Jasnogórski .

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

"Dziennik Wschodni" oczernia narodowców

piątek, 23 kwietnia 2010 21:33

Konserwatyzm.pl demaskuje zakłamanie "dziennikarzy"

9 kwietnia br. w "Dzienniku Wschodnim" pojawił się artykuł w którym napisano, że podczas manifestacji Obozu Narodowo - Radykalnego w Częstochowie i Myślenicach doszło do bójek i niszczenia mienia. Niewątpliwie publikacja miała na celu zdyskredytowanie narodowców w oczach czytelników.

Z informacji, jakie uzyskałem, ONR-owcy nie popełnili czynów, zarzucanych im przez redakcję dziennika. Postanowiłem jednak dowiedzieć się u źródła i zapytać panią rzecznik śląskiej policji czy rzeczywiście wspomniane bójki i niszczenie mienia miało miejsce w czasie manifestacji.

Oto odpowiedź, jaką uzyskałem [podajemy w oryginalnej pisowni - przyp. red.]:

Witam
Informuje, iż nie odnotowano w tym dniu zgłoszenia bójki lub uszkodzenia mienia o które się Pan pyta. Jesli interweniowala policja, uprzejmie proszę o podanie szczegółów dotyczących miejsca lub godziny, gdyż w tym dniu system EKSD odnotował 189 interwencji.


Z poważaniem
podinsp.Joanna Lazar

Wniosek? "Dziennik Wschodni" po prostu okłamał swoich czytelników. Jak widać, nie warto wierzyć w historyjki oczerniające polski Ruch Narodowy.

A. M.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 12.04.-18.04.2010

czwartek, 22 kwietnia 2010 20:37
Okiem Narodowca:
Miniony tydzień zupełnie zdominowały wiadomości związane kolejno z tragicznym wypadkiem prezydenckiego samolotu, śledztwem w tej sprawie, żałobą narodową i ceremonią pochówku pary prezydenckiej. Odnosząc się do tych wszystkich wydarzeń, przytoczę tylko raz jeszcze słowa kol. MyPride:
"Tych, którzy głosili prawdę, Bóg w swej dobroci powoła do siebie. Tych,
którzy zdradzili Naród, Bóg w swej sprawiedliwości osądzi". W przeglądzie
tygodnia przejdę natomiast do pozostałych aktualności.

Poniedziałek 12.04.2010
Rzeczniczka prokuratury poinformowała Polską Agencje Prasową, że przesłuchiwany w poniedziałek w krakowskiej Prokuraturze Okręgowej Anders Hoegstroem, nie przyznał się do zarzutu namawiania do kradzieży napisu z zabytkowej bramy obozu Auschwitz i złożył w tej sprawie obszerne wyjaśnienia. Przypomnijmy, że tablica z historycznym napisem "Arbeit macht frei" znad bramy byłego niemieckiego obozu zagłady, została skradziona 18 grudnia 2009 roku. Napis odnaleziono kilkadziesiąt godzin później we wsi koło Torunia. Był pocięty na trzy części.

Wtorek 13.04.2010
13 kwietnia, to uchwalony kilka lat temu przez Sejm, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jak wiadomo obchody pokryły się z tragicznymi wydarzeniami *katastrofy lotniczej w Smoleńsku. **W katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawiono uroczystą Mszę św., podczas której odczytano Homilię, napisaną przez biskupa polowego Wojska Polskiego gen. Tadeusza
Płoskiego, który nie zdążył jej wygłosić - był jedną z 96 ofiar smoleńskiej katastrofy. Oto jej fragmenty: **"*Czy nie jest tak, że wciąż wolimy bardziej słuchać ludzi, niż Boga? -Czy nie próbujemy za bardzo dopasowywać się do ludzkich poglądów, usiłując nasze doświadczenie wcisnąć w ramy poprawności społecznej i politycznej? Czy nie łatwiej nam odrzucać dowody
Bożego działania, byle tylko zachować swój, często budowany latami, wizerunek w pracy czy towarzystwie (...) W świecie mnogości głosów i idei, w czasach zalewu informacji, musimy umieć praktycznie postępować w kwestii wyboru autorytetów, osób lub instytucji, które obdarzymy zaufaniem na tyle, że pozwolimy im kształtować naszą doczesność i wieczność, uczynimy z nich naszych życiowych doradców. Musimy umieć zdecydować, kogo i czego będziemy słuchać bardziej, a kogo i czego mniej lub wcale".

Środa 14.04.2010
Pełniący obecnie obowiązki Prezydenta RP Bronisław Komorowski, podpisał dokument przedłużający stacjonowanie polskich wojsk w Afganistanie na następne pół roku. Nowe postanowienia zakładają zwiększenie liczebności kontyngentu z 2200 żołnierzy (obecnie) do 3000. Latem bieżącego roku polskie wojsko ma wzmocnić 101. batalion amerykańskiej dywizji powietrzno-desantowej w prowincji Ghazni. Paradoksalnie kolejne zwiększanie liczby żołnierzy ma służyć szybszemu ustabilizowaniu się sytuacji politycznej Afganistanu (czyli zapanowaniu demoliberalnego systemu pod berłem USA). W przyszłości należy się, więc spodziewać następnych wzmocnień sił okupacyjnych, oczywiście w imię szybszego budowania światowego pokoju.

Czwartek 15.04.2010
Warta odnotowania rzecz wydarzyła się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Janusz S. - 64 letni, były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej - zeznawał w charakterze świadka w procesie pomiędzy Lechem Wałęsą i byłym działaczem Wolnych Związków Zawodowych, Krzysztofem Wyszkowskim. Sprawa ciągnie się już od pięciu lat i dotyczy wątpliwości związanych z agenturalną przeszłością byłego Prezydenta. Janusz S. Potwierdził pod przysięgą, że widział napisane własnoręcznie przez Wałęsę oświadczenie, w którym zobowiązał się do lojalności oraz współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa i zachowaniem tego w tajemnicy. Świadek przemógł się niedawno do złożenia pełnych zeznań widząc kłopoty prawne pana Wyszkowskiego. W odpowiedzi pełnomocnik Wałęsy - p.Ewelina Wolańska, w związku z trwającą żałobą narodową .... zaproponowała ugodę (sic!!!). Następna rozprawa odbędzie się 6 lipca i będziemy się na pewno jej z ciekawością przyglądać. W "państwie prawa", o którym tyle się mówi,medialna etykietka nietykalnego "autorytetu moralnego" nie może przesłaniać dążeń do poznania prawdy!

Piątek 16.04.2010
Rzeczpospolita pisze, że wiele osób postanowiło zarobić na żałobnych nastrojach społeczeństwa. Gazeta wymienia, że flagi, świeczki, tulipany, plastikowe budziki z wizerunkiem pary prezydenckiej, a także wszystkie inne wymyślne gadżety, sprzedawały się jak świeże bułeczki. Sprzedawczyni flag przed Pałacem Prezydenckim wyznała, iż w jeden tylko dzień zarobiła na tym aż 2000zł. Zaopatrywanie się Polaków w atrybuty narodowe, patriotyczne powinno pozornie być budujące, jednak jest to spowodowane chwilowym, polegającym tylko na emocjach zjednoczeniem pod sztandarem (wylewających pełne hipokryzji krokodyle łzy) mainstreamowych mediów. Powstała nawet okazjonalnie strona internetowa zlozkondolencje.pl, gdzie za złożenie kondolencji trzeba zapłacić 30 zł. Na znanym serwisie aukcyjnym wystawiono domenę internetową Lech-Kaczynski.eu za jeden milion złotych. Podobne inicjatywy można by niestety mnożyć....

Sobota 17.04.2010
TVN24 donosi, że dziesięciu mieszkających w naszej stolicy Wietnamczyków zajmowało się przemysłem narkotykowym. Uprawa znajdowała się w jednopiętrowym budynku mieszkalnym, w specjalnie zaadaptowanych dwóch pomieszczeniach. Sprzęt do naświetlania i nawadniania oraz system wentylacyjny zapewniały roślinom bardzo dobre warunki wegetacji. Po zatrzymaniu okazało się, że siedmiu przebywa w kraju nielegalnie, a wartość plantacji konopi, którą uprawiali, wyceniono na 270 tys. złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Cudzoziemcy przybywający do Polski powinni być wobec niej lojalni i nie budzić nawet cienia podejrzeń chcąc korzystać z naszej gościnności. Kryminogenne środowiska imigrantów przybliżają nas do dzikich przedmieść Europy Zachodniej, która umiera poprzez ciągłe "zdawanie egzaminów" ze źle pojętej tolerancji.

Niedziela 18.04.2010
W niedziele rząd Polski oddał Amerykanom w prezencie złoża gazu. Amerykańskie koncerny dostały prawo do wydobycia gazu łupkowego i to po cenach znacznie niższych niż stawka obowiązująca na świecie. Pomimo tego, że w kraju istnieje wiele rodzimych przedsiębiorstw dysponujących odpowiednią technologią i zapleczem logistycznym, zdolnym do samodzielnego wydobycia surowca, władze naszego kraju oddały pełną kontrolę nad cennymi złożami takim firmom jak Exxon, Chevron, Conoco , BNK Petroleum czy San Leon Energy. Wg śledztwa dziennikarzy RMF FM z umów licencyjnych wynika, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu (np. w samych Stanach stawka wynosi 20%). Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.

Nówka ONR Pomorze


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Nowe forum narodowe !!!

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 13:32
Powstało nowe forum narodowe - narodowiec.com.pl
Zapraszamy do rejestracji i udzielania się w dyskusjach.Mamy nadzieje, że wkrótce stanie się ono największym i najaktywniejszym miejscem wymiany poglądów działaczy i sympatyków Ruchu Narodowego a także źródłem informacji dla osób, które dopiero się nim zainteresowały.
Forum nie jest podporządkowane żadnej organizacji.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Komunikat

sobota, 17 kwietnia 2010 18:32
UWAGA !! W związku z wydarzeniami w naszym kraju, z panującą żałobą, oraz przewidywanymi dużymi uroczystościami państwowymi w czasie daty naszego marszu, organizator manifestacji podjął ostateczną decyzję o tym, iż marsz 17.04.2010 w Lublinie nie odbędzie się. Obchody 76 rocznicy powstania Obozu Narodowo Radykalnego zostają przeniesione na inną datę. Sytuacja jest wyjątkowa i nie ma analogii w historii naszego kraju, dlatego też postanowiono o tak wyjątkowym rozwiązaniu. Jednocześnie informujemy, że patriotyczny przemarsz na pewno się odbędzie, jego datę przekażemy za pośrednictwem strony internetowej oraz materiałów promocyjnych. Prosimy o rozpowszechnianie tego komunikatu na forach i stronach internetowych, odpowiednia informacja zostanie wysłana również do mediów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 05.04.-11.04.2010

sobota, 17 kwietnia 2010 18:31
Poniedziałek 05.04.2010
Federalna Agencja Archiwalna ogłosiła, że w rosyjskich archiwach odkryto nowe dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940r, ich znaczenie jest bardzo istotne, gdyż pozwolą one rzucić nowe światło na los polskich oficerów na terenie obecnej Białorusi. Nie ujawniono jakie to są dokumenty, aktualnie przechodzą one procedurę odtajnienia. Wiadomo jednak, że znalezisko nie wniesie nic nowego do tego co już wiadomo na temat zbrodni z 1940r., pomoże ono doprecyzować liczby i listy zabitych. Nie bez znaczenia również jest fakt, iż archiwiści Federalnej Służby Bezpieczeństwa poszukiwali od pewnego czasu białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami 3870 Polaków zamordowanych przez NKWD i może istnieć ścisły związek miedzy odnalezionymi dokumentami a poszukiwaną listą. Znaczenie tej dokumentacji może być ocenione dla rodzin pomordowanych jak i dla nas, wszystkich Polaków, bowiem pozwoli ona na poznanie imion i nazwisk bohaterów wymordowanych przez zbrodniczy system. Zbrodnia do jakiej doszło w Katyniu jest niewątpliwie bolesnym cierniem w stosunkach między Polską a Rosją. Należy zwrócić uwagę na postęp w obszarze postrzegania przez rosyjskie media, a co za tym idzie-przez rosyjskie społeczeństwo, wydarzeń, do których doszło w 1940r. W obecnej chwili Józefa Stalina i jego towarzyszy bronią jedynie członkowie Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), co na dobrą sprawę nikogo nie powinno dziwić. Media zgodnie stwierdzają, że spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska zaplanowane na 7 kwietnia w Lesie Katyńskim, może mieć historyczne oraz przełomowe znaczenie. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że Rosjanie są nam pokrewnym narodem i, że łączy nas wspólna historia, jednak jak możemy myśleć o współpracy i wspólnej przyszłości jeżeli nie jesteśmy w stanie ustalić jednej wersji historii dla naszych narodów? Polaków jak i Rosjan czeka ciężka próba, wymagająca odwagi, cierpliwości oraz odrzucenia uprzedzeń.

Wtorek 06.04.2010
"Przywrócenie sprawiedliwości historycznej" - tak określa rosyjski dziennik "Wiedomosti" zaproszenie przez Rosję żołnierzy z Polski do udziału w defiladzie wojskowej 9 maja na Placu czerwonym. Trudno się z tym określeniem nie zgodzić, dlaczego jednak ta "rehabilitacja" przychodzi tak późno? Działanie te można było podjąć znacznie wcześniej, zamiast tego otrzymując lata nieporozumień i niezgody, czas zmarnowany na niepotrzebną walkę polityczną, który mógł posłużyć rozwojowi przyjaznych stosunków. Należy zaznaczyć, że to na żądanie Stalina, Polacy nie uczestniczyli w wielkiej paradzie zwycięstwa w Londynie w 1945r. Od tego czasu nie zostali również zaproszeni na żadną z kolejnych parad, co dla nas, Polaków jest olbrzymią zniewagą zważywszy na to, że choćby podczas szturmu na Berlin brały udział dwie polskie armie liczące łącznie ponad 100tys. żołnierzy, nie wspominając już o bohaterskiej walce polskich żołnierzy na zachodzie. Zaproszenie to można odczytać jako chęć poprawienia stosunków między naszymi krajami i nie wątpliwie jest to gest oczekiwany przez bardzo wielu. Gdyby do tego "przywrócenia sprawiedliwości historycznej" można było dołączyć oficjalne przyznanie się i przeprosiny za dokonanie przez sowiecki system mordu na Polakach oraz odtajnienie i udostępnienie wszystkich dokumentów dotyczących pomordowanych przez komunistów podczas II wojny światowej, można by wtedy mówić o prawdziwym przełomie i chęci współpracy.

Środa 07.04.2010r
Wyjątkowy dzień podczas, którego obchodziliśmy 70-tą rocznicę Zbrodni Katyńskiej, podczas ceremonii premierzy Donald Tusk i Władimir Putin złożyli wieńce w polskiej i rosyjskiej części kompleksu, a spokój dusz pomordowanych modlili się duchowni różnych wyznań. Niezaprzeczalnie najbardziej istotne były słowa, które padły w przemówieniach szefów rządów Polski i Rosji. Władimirowi Putinowi można zarzucić "utopienie" mordu polskich oficerów w morzu zbrodni sowieckiego systemu oraz brak słowa" przepraszam", które było głęboko oczekiwane szczególnie przez rodziny zamordowanych bohaterów, natomiast Donald Tusk słusznie podkreślił, że Polacy przeżywają każdą śmierć z osobna, indywidualnie i ludzie ci nigdy nie będą "statystycznym zbiorem". Wiele prawdy znajduje się również w słowach, że największym zwycięstwem poległych w Katyniu żołnierzy będzie przyczynienie się do zjednoczenia naszych narodów.

Czwartek 08.04.2010
Antypolskie odgłosy dobiegają do nas znad litewskiej granicy. Sejm Litwy odrzucił projekt ustawy o pisowni nazwisk, pozwalający m.in. na zapis polskich nazwisk w litewskich paszportach w oryginalnej formie, natomiast przyjął alternatywny projekt, który wykluczył taką możliwość. Głównym powodem odrzucenia projektu zadowalającego liczącą około 250tys.(7% ludności Litwy) Polonię na Litwie, był absurdalny argument "obawy o los języka litewskiego", złe odczucia potęguje fakt, iż Litwini w Polsce posiadają takie prawo, natomiast obawy litewskich polityków są kompletnie nieuzasadnione, gdyż Litwa w 1938r. posiadała takie prawo, a ich język na tym nie ucierpiał.

Piątek 09.04.2010
Ponownie zakrólowała poprawność polityczna, która kiedyś zgubi nas wszystkich, jeżeli w światopoglądach ludzi nie dokona się diametralna zmiana. Urzędnicy ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii musieli się gęsto tłumaczyć dlatego, że angielska armia strzelała podczas ćwiczeń do makiet przedstawiających meczety, czym muzułmańskie środowiska są głęboko oburzone. Bije od tego niezwykła ironia, gdyż urażeni czują się przedstawiciele religii, w której pali się żywcem chrześcijan niechcących zmienić wyznania, w której kobiety nie przedstawiają żadnej wartości, legalna jest pedofilia oraz burzy się kościoły. Jednak nad wyraz nieszczęsną wypowiedzią wykazał się przedstawiciel muzułmańskiej organizacji BCM Ahmed Ishtiaq - "Najbardziej złości mnie to, że armia wpaja swoim rekrutom, iż meczety to miejsca dla nich niebezpieczne i cele ataku. Jest to bardzo niebezpieczne nastawienie". Powiedział to człowiek, którego bracia w akcie manifestacji swojego pokojowego nastawienia wysadzają się obładowani ładunkami wybuchowymi w autobusach, zabijając dziesiątki niewinnych ludzi. Jak widać mamy bardzo różne pojęcia "bezpieczeństwa".

Sobota,Niedziela 10.04.2010 i 11.04.2010
Te dwa dni zostały całkowicie pochłonięte przez jedno tragiczne wydarzenie. 10 kwietnia, około godziny 9-tej rozbił się samolot prezydencki Tu-154 wraz z 96 osobami na pokładzie w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie znajdował sie prezydent Lech Kaczyński wraz ze swoją żoną Marią, ponadto na pokładzie znajdowali się przedstawiciele stanu duchownego, generałowie, politycy oraz załoga, katastrofy nikt nie przeżył. Prezydent wraz z delegacją udawał się do Rosji, aby uczcić 70. rocznicę Mordu Katyńskiego. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, zobowiązany w przypadku przedwczesnego zakończenia kadencji prezydenta do zapewnienia ciągłości władzy w Polsce, ogłosił tygodniową żałobę. Strona rosyjska zachowała najwyższy poziom profesjonalizmu i godności, Prezydent został pożegnany z honorami wojskowymi, natomiast rodzinom zabitych umożliwiono przylot do Moskwy oraz zapewniono pełną opiekę na miejscu. Stoimy w obliczu pięknej rzadko spotykanej solidarności narodowej, ludzie gromadzą się w kościołach, miejscach publicznych aby oddać hołd zabitym. Niezależenie od wyznawanych poglądów i stopnia wywiązywania się z obowiązków pełnionych funkcji, w wymiarze ludzkim jest to olbrzymia tragedia. Godna podziwu jest reakcja całego świata, z którego płyną kondolencje dla rodzin ofiar i całego narodu Polskiego. Pojawia się słuszne stwierdzenie, że w katyńska ziemię ponownie wsiąka polska krew co ma wybitnie symboliczny podtekst, a wieść o mordzie w Katyniu poszła w świat w spotęgowanej formie. Pozostaje jedynie nadzieja, że śmierć poniesiona przez te 96 osób przyniesie pozytywne efekty, a solidarność i więź w narodzie nie osłabnie po zakończeniu żałoby.
Gloria Victis!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Oświadczenie

piątek, 09 kwietnia 2010 8:03
W związku z publikacjami na łamach prasy oraz w internecie oświadczamy:

1.Nie jest prawdą, aby w dniu 12 kwietnia 2008 r. we Wrocławiu doszło do starć uczestników manifestacji z policją. Zgromadzenie publiczne zostało bezprawnie rozwiązane decyzją przedstawiciela urzędu miasta Wrocławia, co potwierdza prawomocne orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu sygn. akt IV SA/Wr 216/08. W świetle uchylenia bezprawnej decyzji administracyjnej, działania służb porządkowych względem uczestników zgromadzenia utraciły swą podstawę prawną (Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 15 czerwca 2005 r. sygn. akt IV CK 805/04). Wobec powyższego wszyscy (ponad 150 spraw w Sądzie Grodzkim) uczestnicy manifestacji wrocławskiej zostali uniewinnieni od postawionych im zarzutów. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę na brutalność działań wrocławskiej policji tego dnia również względem postronnych obserwatorów tejże manifestacji, czego przykładem jest sprawa znanego reżysera Pana Grzegorza Brauna.
Fala medialnego kłamstwa o nielegalnej manifestacji zostaje bezproblemowo obalona..

2.Wszelkie spekulacje prasowe, na temat bitwy z policją uczestników demonstracji narodowych są wyssane z palca i mają na celu dyskredytację takich manifestacji, a nie rzetelne dziennikarstwo. Cały materiał prawny (dokumenty, oświadczenia, skargi), fotograficzny oraz prasowy jest do wglądu. Można przedstawić dziesiątki opisów prasowych niezgodnych z prawdą. Czy którakolwiek gazeta jest w posiadaniu jakiegokolwiek oświadczenie Policji, które mówi o jakimś uderzonym policjancie? Może posiadają jakiś materiał filmowy, fotograficzny? Czy którakolwiek gazeta może przedstawić bilans wymyślonych "zamieszek"? 300 narodowców nie zniszczyło żadnego radiowozu? Nie pobiło żadnego policjanta? Wszak to sami skinheadzi zaprawieni w bojach ! Powinni zdemolować pół miasta, przecież wg gazet nacjonaliści pojawiają się głównie po to, by mordować żydów i zjadać dzieci.
Odpowiedź jest prosta - żadna gazeta nie jest w stanie przedstawić żadnego takiego bilansu, ponieważ żadnych zamieszek, na żadnej manifestacji narodowców nie było.

3.Jedyne akty agresji 12.04.2008, to grupowe napady anarchistów na pojedyncze osoby, udające się na manifestację.
Zapewne część z nich ujrzymy na kontrdemonstracji. Zorganizowane grupy "bojowych" anarchistów, homoseksualistów i zielonych jeżdżą za naszymi manifestacjami w celu prowokacji i organizowania zadym. Później wywiady z nimi można poczytać na łamach Gazety Wyborczej jak to ONRowi dopiekli, rzucając jednym kamieniem w policję oraz pokazując tzw. "fuck-offy", a teraz płacą za to mandaty.
Z reguły środowiska homoseksualno-anarchistyczne dzielą się na dwie grupy - jedna zakłada jakieś "Porozumienie dla tolerancji" w danym mieście gdzie jest nasza manifestacja, podszywając się pod mieszkańców. Druga uznaje się za bojowców. Ta pierwsza organizuje kontrmanifestację, druga również na nią przychodzi, obie ubierają chusty i wspólnie wysłuchują np. Krystiana Legierskiego lub innych działaczy homoseksualnych. Następnie w grupie 30-40 osobowej, na parę metrów od naszej manifestacji oddzieleni bezpiecznym kordonem policji, skaczą jak małpy, wykrzykują wulgarne hasła, większość jest pod wpływem narkotyków. Potem opisują całą sprawę na portalu Centrum Informacji Anarchistycznej (warto wejść zwłaszcza w komentarze pod wiadomościami, aby przekonać się jakim to wykształceniem, tolerancją, otwartością i ogładą dysponują). Ewentualnie napadają grupami pojedyncze osoby gdzieś na mieście. Zresztą ktokolwiek normalny poszedł na taką pikietę przyciągnięty hasłami "antyfaszyzmu", którymi oni na lewo i prawo rzucają, z pewnością bardzo się zdziwił zarówno wyglądem, upolitycznieniem jak i poziomem umysłowym owych grup...

4.Na koniec dwa kłamstewka z Gazety Wyborczej, o których nie będziemy się już specjalnie rozpisywać:
-kłamstwem jest jakoby aktywiści ONR skandowali na manifestacji w Warszawie "narodowy socjalizm"
-wg Gazety Wyborczej na naszym filmiku: "przemawia w nim ubrany na czarno krótko ostrzyżony młodzieniec, u boku którego wyprężeni stoją dwaj inni, charakterystycznie "umundurowani": w beżowych bluzach, z czarnymi krawatami Można go obejrzeć pod tym linkiem. To już chyba wystarczająco jaskrawy przykład medialnego przekłamania i niekompetencji nawet dla pięcioletniego dziecka.

5.Informujemy, że do wszystkich mediów zostaną wysłane sprostowania wg obowiązującego w Polsce prawa prasowego.
Podjęte zostaną również odpowiednie kroki prawne i nie tylko, względem nieformalnej grupy porozumienia homoseksualistów i anarchistów.

6.Na koniec wypada nam jednak podziękować za nagłośnienie przez media sprawy, nie dalibyśmy rady samymi plakatami i ulotkami, teraz wie już cały Lublin :)

WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE MANIFESTACJE ZARÓWNO ONRu,MŁODZIEŻY WSZECHPOLSKIEJ,NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI ORAZ INNYCH ORGANIZACJI JAK I TE ORGANIZOWANE PRZEZ OSOBY NIEZRZESZONE BYŁY LEGALNE. Praktyka ta zapewne nie ulegnie zmianie dopóki nie nastąpi całkowity zakaz wolnego słowa oraz kara więzienia za przynależność do organizacji patriotycznych. Wszelkie zamieszki i ataki były wywoływane tylko i wyłącznie przez agresywnych lewicowców oraz homoseksualistów. Nigdy nie atakowaliśmy żadnych osób postronnych, nigdy też zwykli niezaangażowani mieszkańcy nie wyrażali agresji względem nas

Sensacyjne medialne doniesienia na temat manifestacji można przeczytać pod następującymi linkami:
Dziennik Wschodni - Nacjonaliści z całej Polski zjadą na demonstrację w Lublinie
Gazeta Wyborcza - Brunatna defilada w Lublinie
Dziennik Wschodni - 17 kwietnia, centrum Lublina: Narodowcy kontra antyfaszyści
Chełm24.pl - Radykalni nacjonaliści w Lublinie
MMLublin - Manifestacje ONR i antyfaszystów w Lublinie: Może dojść do zamieszek
Gazeta Wyborcza - Czy w Lublinie 17 kwietnia dojdzie do demonstracji ONR?
Narodowcy kontra antyfaszyści. Dwie duże demonstracje odbędą się w centrum miasta

PS. Jednocześnie chcieliśmy zakomunikować, że zarówno media jak i osoby prywatne mogą uzyskać informacje dotyczące tychże spraw wysyłając zapytanie na adres e-mail:
onr76rocznica@o2.pl
Zapraszamy, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Uwaga: Odpowiadamy tylko na maile podpisane imieniem i nazwiskiem. "Dziennikarzy" Gazety Wyborczej nie obsługujemy.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

76 lat tradycji zobowiązuje !

czwartek, 08 kwietnia 2010 7:5076 Rocznica Powstania ONR 

W tym roku przypada 76 rocznica powstania Obozu Narodowo Radykalnego. Co prawda do pełnej, osiemdziesiątej rocznicy zostały jeszcze cztery lata jednak to nie oznacza, że Narodowcy z całego kraju nie mają być z czego dumni i okazji do świętowania. Idea ONR liczy już sobie 76 lat i zbiera wokół siebie coraz większe rzesze sympatyków. Tegoroczne obchody odbędą się w Lublinie.

Start - godzina 16:30
Zbiórka - Pl. Litewski

 

 

www.76onr.blogspot.com

 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Okiem Narodowca 29.03.-04.04.2010

czwartek, 08 kwietnia 2010 7:39
Poniedziałek 29.03.2010
Były oficer UB chce wymigać się od kary
Jerzy R., skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo w 1946 r. byłego żołnierza AK, chce uniewinnienia lub ponownego procesu. We wrześniu 2009, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał tego byłego oficera UB z Krosna za winnego zabójstwa Władysława U. w Odrzykoniu oraz fizycznego i moralnego znęcania się w październiku 1946 r. nad innym więźniem AK.
Po wyroku, osiemdziesięciokilkuletni Jerzy R. nie trafił do więzienia; skarży się na złe zdrowie. Obrona złożyła apelację, wnosząc albo o uniewinnienie lub o zwrot całej sprawy do I instancji. W poniedziałek, Sąd Apelacyjny w Warszawie odroczył sprawę bezterminowo, bo oskarżony jest chory i ma zwolnienie od lekarza sądowego.
Pion śledczy IPN z Rzeszowa zarzuca czyn Jerzego R. jako zbrodnię przeciw ludzkości.
Ustawa o IPN szeroko pojmuje zbrodnie przeciw ludzkości i dopuszcza różne akty prawa międzynarodowego jako podstawę prawną tego pojęcia. IPN powołuje się m.in. na przepisy, które pozwoliły osądzić zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze. Stanowiły one, że zabójstwo z przyczyn politycznych także wyczerpuje znamiona zbrodni przeciw ludzkości.
Dlatego byłego oficera UB powinna spotkać jak największa kara.Za taką zbrodnię trzeba zapłacić. A kara 8 lat więzienia w tych okolicznościach to i tak za mało.

Wtorek 30.03.2010
Prof. Dudek o „Wojtku"
Podczas debaty w Onet.pl, doradca prezesa IPN profesor Antoni Dudek nie zgodził się z opinią Tadeusza Iwańskiego na temat Jaruzelskiego.
Zdaniem Dudka, Wojciech Jaruzelski jest ostatnim komunistycznym dyktatorem, który dość skutecznie spacyfikował bunt społeczny Solidarności, a następnie nie potrafił sobie poradzić z totalnym kryzysem gospodarczym w latach 80. - „W istocie w latach 80., Polska straciła 10 lat z powodu nieudolności generała i jego współpracowników" - ocenił historyk.
Jest to jak najbardziej trafna uwaga. Jaruzelski nie może być przedstawiany jako postać tragiczna, a tak właśnie stara się ukazać nam go poseł Lewicy Tadeusz Iwińsk

Środa 31.03.2010
„Katyń" pojawi się w rosyjskiej telewizji
Telewizja państwowa Rossija w piątek wieczorem zaprezentuje „Katyń"
Będzie to pierwsza projekcja „Katynia" w rosyjskiej telewizji.
Rossija wyświetli dramat Wajdy w kanale tematycznym Kultura, w porze najwyższej oglądalności. Emisję wyznaczono na 19.50 czasu moskiewskiego
„Katyń" zostanie także pokazany 7 kwietnia w Centralnym Domu Dziennikarzy w Moskwie jako posłowie do retrospektywy polskiego filmu zatytułowanej „Kino moralnego niepokoju". Ta projekcja zbiegnie się w czasie z uroczystościami w Lesie Katyńskim koło Smoleńska, upamiętniającymi 70. rocznicę zbrodni katyńskiej,

Czwartek 01.04.2010
Kontrole cudzoziemców
Funkcjonariusze z wydziału ds. Cudzoziemców Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili w Przemyślu kontrolę legalności pobytu obywateli innych państw w Polsce.
Kontrolowali oni wykonywanie pracy przez cudzoziemców u polskich pracodawców, prowadzenia przez nich działalności gospodarczej, powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom. W wyniku przeprowadzonych działań w jednym z azjatyckich barów w Przemyślu, stwierdzono nielegalne wykonywanie pracy przez 30-letniego obywatela Wietnamu. Nie dopełnił on także innych ustawowych wymogów dotyczących pobytu cudzoziemca w Polsce.

Piątek 02.04.2010
W obronie chrześcijańskich korzeni
Arcybiskup Kazimierz Nycz wezwał do solidarności w obronie korzeni chrześcijańskich w Europie. Na zakończenie Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie metropolita wspominał Jana Pawła II i jego cierpienie w ostatnich godzinach życia.
Arcybiskup Nycz podkreślił, że papież-Polak jasno mówił o obronie wartości chrześcijańskich i symboli chrześcijaństwa. Jego zdaniem, Europa powinna solidarnie bronić rodziny, człowieka i jego godności, sumienia, prawdy i wolności, a także roli religii w życiu społecznym. Podczas Drogi Krzyżowej czytano fragmenty homilii Jana Pawła II z jego wizyt w Polsce. Arcybiskup Nycz powiedział, że Polacy już wierzą, że papież-Polak jest święty.
Na czele procesji niesiono krzyż, przy którym Jan Paweł II modlił się w Wielki Piątku kilka dni przed śmiercią. Krzyż będzie wystawiony w kościele świętej Anny w Warszawie.

Sobota 03.04.2010
Szokująca ocena Rosji!
„Rzeczpospolita" pisze : Dwa tygodnie temu rosyjski rząd odpowiedział na skargę, jaką w Europejskim Trybunale Praw Człowieka złożyli Witomiła Wołk - Jezierska i 12 innych krewnych polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.
W 17-stronnicowym piśmie do Trybunału Rosjanie ani razu nie użyli słowa „zbrodnia" czy „mord". Piszą o „sprawie" lub „zdarzeniu katyńskim"
Rehabilitacji zamordowanych nie przewidują, gdyż - jak tłumaczą - nie udało się potwierdzić okoliczności schwytania polskich oficerów, charakteru postawionych im zarzutów i tego, czy je udowodniono. Nie ma nawet pewności czy Polaków rozstrzelano- pisze rosyjski rząd.
Moskwa przekonuje, że Trybunał nie powinien zajmować się tą sprawą, gdyż Rosja jest związana europejską konwencją praw człowieka, czyli podlega jurysdykcji Trybunału, dopiero od 5 maja 1998 r. „Władze Federacji Rosyjskiej nie miały obowiązku przeprowadzenia śledztwa w związku z katyńskimi zdarzeniami, które miały miejsce w 1940 roku" - czytamy w piśmie.
Ponadto Moskwa nie chce przekazać Trybunałowi m.in. kopii postanowienia o umorzeniu śledztwa katyńskiego z 2004 roku, gdyż „zawiera tajemnice, których ujawnienie mogłoby przynieść uszczerbek bezpieczeństwu kraju". Polakom także dokumentu nie przekazano.
Dla nas Polaków jest to oburzające. Jednak trzeba mieć nadzieje, że prawda kiedyś zwycięży, a wtedy historia o zbrodni katyńskiej w obu państwach będzie taka sama.

Niedziela 04.04.2010
Pamięć o zbrodni katyńskiej!
Mija 70. rocznica zbrodni katyńskiej. Dokładnie 70 lat temu rozpoczęły się pierwsze rozstrzeliwania 22 tysięcy polskich jeńców przez NKWD. Ginęli polscy oficerowie, naukowcy i urzędnicy. Na rozkaz Stalina i najwyższych władz bolszewickiej partii od 4 kwietnia funkcjonariusze NKWD mordowali jeńców strzałem w tył głowy. Polaków grzebano we wspólnych mogiłach w Katyniu, Charkowie i Miednoje.
Zbrodnia katyńska była zakłamywana przez komunistyczne władze przez długi czas. Dopiero w 1990 roku przyznały, że to NKWD zamordowało Polaków. Mimo to, kilka lat temu rosyjska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie mordu, nikogo nie stawiając przed sądem. Rosjanie nie podali też uzasadnienia zakończenia śledztwa, ponadto uznali, że nie była to zbrodnia ludobójstwa.
Pamięć w naszych sercach o tej zbrodni musi trwać Nie można zapomnieć o tym wydarzeniu. Nie pozwólmy by historia o zbrodni katyńskiej została rzucona w niepamięć!

Merek ONR Lubelszczyzna


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 18 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  87 727  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Świdnica

Kontakt:

nacjonalista.swidnica@wp.pl

lub

onr@vp.pl

O moim bloogu

"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka." Roman Dmowski

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Forum Narodowiec.com.plr __________________ Deklaracja członkowska Narodowych Sił Zborjnych. Należy ją wypełnić własnoręcznie, podpisać i razem z CV wysłać na adres: Związek Żołnierzy NSZ skr. pocztowa nr 1013 20-050 Lublin 8: BANER ANW IN14 AutonomPl Altermedia RSA radicalinfo Nrstreetart __________________

Statystyki

Odwiedziny: 87727
Wpisy
  • liczba: 162
  • komentarze: 396
Galerie
  • liczba zdjęć: 62
  • komentarze: 11
Punkty konkursowe: 967
Bloog istnieje od: 3445 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl